Sinop’ta Engelliler Haftası Kutlaması

Sinop Valiliği öncülüğünde, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2016 yılı ’Engelliler Haftası’ kutlama programı başladı.Etkinlikler çerçevesinde ilk olarak Sinop eski garaj önünden Valilik binası önü...

Sinop’ta Engelliler Haftası Kutlaması
banner230
Sinop Valiliği öncülüğünde, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2016 yılı ’Engelliler Haftası’ kutlama programı başladı.
Etkinlikler çerçevesinde ilk olarak Sinop eski garaj önünden Valilik binası önü Atatürk Anıtı’na kadar yürüyüş yapıldı. Sinop Valiliği önünde çelenk sunma töreni düzenlendi ve Atatürk Anıtı’na kamu kurum ve kuruluşları adına çelenkler sunuldu. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Programın devamında engelli öğrenciler şiirler okudu ve şiirlerinde mesajlar vermeyi de unutmadı. Verilen en önemli mesaj ise “Her İnsan Engelli Adayıdır” oldu.
Programa Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, Sinop Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih Keleş, Sinop İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, STK kuruluşları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
YORUM EKLE