3 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı

Sinop E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumları Müdürlüğü tarafından 3 bin kişiye aşure dağıtıldı.Sinop Hükümet Konağı önünde vatandaşlara dağıtılmak üzere Sinop E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumları Müdürlüğü ve...

3 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı
banner230
Sinop E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumları Müdürlüğü tarafından 3 bin kişiye aşure dağıtıldı.
Sinop Hükümet Konağı önünde vatandaşlara dağıtılmak üzere Sinop E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumları Müdürlüğü ve personelleri tarafından Muharrem Ayı Aşure Şenliği düzenlendi. Şenliğe Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya, Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı J. Alb. Şefaattin Serten, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, Sinop Barosu Başkanı Av. Hicran Kandemir, Sinop İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner ve birçok vatandaş katıldı.
Başsavcı Ozan Kaya etkinlikte yaptığı konuşmada, Muharrem ayının dayanışma, paylaşma ve muhabbet ayı olduğunu belirtti. Kaya, "Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlarımıza adliyemizin güler yüzünü göstermek açısından Ceza İnfaz Kurumumuzun destekleriyle aşure günü tertip ettik. Birlik ve beraberlik için bütün güzelliklerin birlikte paylaşılması adına 3 bin kişilik aşure dağıttık” dedi.
YORUM EKLE