Yakılan Anızlar Çevreyi Kirletiyor

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine bağlı kırsal bölgelerde hasat sonrası yakılan anızlar rüzgarın etkisiyle ilçede çevre kirliliğine yol açıyor.Ceylanpınar ilçesinde yakılan anız ekolojik dengeye verdiği zarar kadar yerleşim birimlerinide...

Yakılan Anızlar Çevreyi Kirletiyor
banner230
Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine bağlı kırsal bölgelerde hasat sonrası yakılan anızlar rüzgarın etkisiyle ilçede çevre kirliliğine yol açıyor.
Ceylanpınar ilçesinde yakılan anız ekolojik dengeye verdiği zarar kadar yerleşim birimlerinide tehdit etmeye başladı. Hasat sonrası yakılan anızlar rüzgarın etkisiyle Ceylanpınar kent merkezinde etkili olmaya başladı. Yakılan anızın oluşturduğu kirlilik nedeniyle her gün temizlik yapmak zorunda kaldıklarını ifade eden Ayfer Birlik “ Bir ev hanımı olarak rüzgar etkisiyle ilçemizde etkili olan anız canımızı bezdirdi. Yanmış anız nedeniyle daha çok su harcayıp temizlik yapıyor ve daha çok çamaşır makinelerimizi çalıştırıyoruz. Anız konusunda her yıl tedbir alınıyor diyorlar ama çiftçiler anız yakmaktan vazgeçmiyor. Bu konuda duyarlı vatandaşlardan ve yetkililerden yardım istiyorum” diye konuştu.
YORUM EKLE