Haliliye’de yol medeniyettir anlayışıyla çalışmalar devam ediyor

Haliliye Belediyesi, Ahmet Yesevi ve Devteşti mahallelerindeki yol yapım ve bakım onarım çalışmalarını sürdürüyor.Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, yol medeniyettir anlayışıyla ilçe genelindeki hummalı çalışmalarını sürdürüyor....

ŞANLIURFA 11.07.2016, 15:27
Haliliye’de yol medeniyettir anlayışıyla çalışmalar devam ediyor
banner230
Haliliye Belediyesi, Ahmet Yesevi ve Devteşti mahallelerindeki yol yapım ve bakım onarım çalışmalarını sürdürüyor.
Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, yol medeniyettir anlayışıyla ilçe genelindeki hummalı çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler,Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’un da talimatlarıyla merkez ve kırsal mahalle ayrımı yapmadan yol yapım, yol açma ve bakım onarım çalışmalarına gece, gündüz devam ediyor. Devteşti mahallesinde araçların yoğun olarak geçtiği bölgelerde yaşanan çökmelere müdahalede bulunan ekipler, bakım onarım çalışması gereken bölgelerde de bu çalışmalarını anlık olarak tamamlıyor.
Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ahmet Yesevi mahallesinde de henüz yapılaşmanın bulunmadığı alanlarda yeni sokakların açılmasını için çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, yeni açılan yolları ‘kırmızı kot’ uygulamasına uygun hale getirerek, malzeme serim işlerini gerçekleştiriyor. Ahmet Yesevi mahallesi 9825’inci sokakta iş makineleriyle gerçekleştirilen yeni yol açma çalışmalarında sona yaklaşıldı.
Çalışmalardan memnun olduklarını ifade eden mahalle sakinleri ise Haliliye Belediyesi’ne ve Demirkol’a teşekkürlerini ilettiler. Vatandaşlar, hizmetin anlık olarak kendilerine ulaşıldığını ve yollarının hızlı bir şekilde de tamamlandığını dile getir.
Ahmet Yesevi Mahalle Muhtarı Ömer Çiçek, “Mahallemizde bazı yapılmamış sokaklarımız vardı. Haliliye Belediyesi’nden yetkili arkadaşlarla bunların tespitini yaptık. Çalışmalarına devam ediyorlar. Yapılmış sokaklarda da tadilat gereken noktalarda tespitini yapıyoruz. Kışa çamursuz sokaklarla gireceğiz. Haliliye Belediyesi’ne ve Demirkol’a teşekkür ederiz” dedi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 06 Aralık 2019
İmsak 06:10
Güneş 07:38
Öğle 12:37
İkindi 15:06
Akşam 17:27
Yatsı 18:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@