Ekinci Gençlerle İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, gençlerle iftar yemeğinde bir araya geldi.Özel bir mekanda gerçekleşen ve yoğun katılımın olduğu iftar yemeğinde gençlerle yakından ilgilenen Ekinci, belediye olarak gençliğe verdikleri öneme değindi....

Ekinci Gençlerle İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi
banner230
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, gençlerle iftar yemeğinde bir araya geldi.
Özel bir mekanda gerçekleşen ve yoğun katılımın olduğu iftar yemeğinde gençlerle yakından ilgilenen Ekinci, belediye olarak gençliğe verdikleri öneme değindi. Eyyübiye Belediyesi tarafından ilçenin dört bir noktasında gençlik merkezlerini bir bir hayata geçirdiklerini, bazılarının da temelini attıklarını belirten Ekinci, gençliğe yönelik projelerinin devam edeceğini söyledi.
Güzel yarınlar için gençliğin milli ve manevi değerler eğitimini alması gerektiğini belirten Eyyübiye Belediyesi Başkanı Mehmet Ekinci, "Geleceğimize dair beklentilerimizden, geçmişte yapılan yanlışlardan dolayısıyla gençliğin ihmal edilmişliğinden bahsediyoruz. Gençlik için şuan burada olmak bizim için çok önemli. Gençlik için ne yaptık, ne yapacağız, bunu da burada paylaşmamız için güzel bir imkan oldu. Yeni nesil vakıf anlayışı içerisinde, yeni bir konseptle gençliğe iyice el atılmalıdır. Son süreçte yaşanılanları dikkate aldığımız zaman, gençlerin ihmal edilmesinin, gençlerin bertaraf edilmesinin bir şekilde mevcut düzeni de sıkıntıya soktuğunu hep beraber gördük. Benim de tespitlerime göre gençlerin maneviyattan uzaklaşmaları, uzaklaştırılmaları belki de son zamanlarda yaşadığımız sıkıntıların bir belirtisidir. 28 Şubat sürecinde, gençler maneviyattan uzaklaştığında milli ve manevi değerler arasına setler çekildi, imam hatipler kapatıldı. Bu topraklarda, bu vatanda aidiyet duygularının en iyi şekilde işlendiği o güzelim okullar kapatıldı. Kapatılınca da aile içerisinde gerekli eğitimi alınmayan o günün çocukları, bugünün gençleri, sıkıntılı süreçlerde hep öne sürülen ve kullanılan kişiler olmuşlardır. Son 15 yılda eğitim ve öğretim hayatında yapılanlarla birlikte, özellikle Kuran-ı Kerim’in seçmeli ders olarak okutulduğu okullarda artık gençler dinlerini öğrenmeye başladı. Artık gençler milli ve manevi değerleri, değerler eğitimini almaya başladı. Gelecek yıllarda şuan için bir sıkıntı var diyorsak, gelecek yıllarda da o gençlerin milli ve manevi değerlere haiz olması, bu topraklara aidiyet duygusunun aşılanmasıyla birlikte çok umutlu yarınları hep beraber göreceğiz” dedi.
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Eyyübiye İlçe Başkanı İsmail Özbek ise, ‘’Geleneklerine bağlı kalarak çağın gereklerini iyi okuyabilen, topluma ve insanlığa değer katan saygı, paylaşım ve hassasiyet ilkelerini benimsemiş özgüveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, iyi ahlaklı, hoşgörülü, başarılı ve sorumluk bir gençlik için çalışıyoruz. Bu bağlamda Eyyübiye gençleri olarak ortak geleceğimiz ve ortak sorumluluklarımız için Türkiye Gençlik Vakfı çatısı altında mücadele etmeye çalışacağız” diye konuştu.
YORUM EKLE