Toplu Taşımada Yeni Dönem

Toplu Taşımayı Belli Bir Düzen Ve Disipline Ulaştırmak Adına Halk Otobüsü Şoförlerine Eğitimler Verildi.

Toplu Taşımada Yeni Dönem
banner230
Toplu taşımayı belli bir düzen ve disipline ulaştırmak adına halk otobüsü şoförlerine eğitimler verildiğini belirten Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, “Daha önce toplu taşıma denetim ekibini kurarak aksaklıklara anında müdahale ediyorduk. Şimdi ise halk otobüsü şoförlerine haftada 12 saat eğitimler veriyoruz. Hedefimiz; toplu taşımada yüzlerin daima gülmesi” dedi.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı toplu taşıma hizmetlerinde vatandaş memnuniyetini önceleyen çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Ofis Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen ve halk otobüsü şoförlerinin katıldığı eğitim programlarında; öfke kontrolü, iletişim, ilk yardım ve mevzuat konusunda personele ayrıntılı bilgiler verildi.
Eğitimler ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, “Toplu taşımaya belli bir düzen ve disiplin getirebilmek adına çalışmalarımız devam ediyor. Daha önce toplu taşıma denetim ekibini kurarak aksaklıklara anında müdahale ediyorduk. Şimdi ise halk otobüsü şoförlerine haftada 12 saat eğitimler veriyoruz. Hedefimiz; toplu taşımada yüzlerin daima gülmesi” diye konuştu.
Pistil konuşmalarının devamında ise; “İletişim, mevzuat, öfke kontrolü ve ilk yardım konularında halk otobüsü şoförlerimize eğitimler veriyoruz. Eğitimlerimiz ilk etapta bin araç şoförü olarak planlandı. Eğitimlerimiz sonunda katılımcılara kimlik kartları vereceğiz. Kimlik kartı bulunmayan şoförler ise araç kullanamayacak. Toplu taşımada standarda kavuşmuş, etkin, verimli ve çağı yakalamış bir anlayışla çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE