SEDAŞ ekipleri bayram boyunca çalışacak

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) tarafından Ramazan Bayramı süresince vatandaşların sürekli elektrik ihtiyacının karşılanması ve huzur içinde bir bayram geçirmesi için bakım ve yeni tesis çalışmalarına ait planlı kesintiler yapılmayacak....

SEDAŞ ekipleri bayram boyunca çalışacak
banner230
Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) tarafından Ramazan Bayramı süresince vatandaşların sürekli elektrik ihtiyacının karşılanması ve huzur içinde bir bayram geçirmesi için bakım ve yeni tesis çalışmalarına ait planlı kesintiler yapılmayacak. SEDAŞ enerji kesintisi olmaması ve dağıtım sisteminde olası enerji kesintilerine de anında müdahale için gerekli önlemlerini aldı.
SEDAŞ, tüm planlı bakım, onarım ve yatırım çalışmalarını, Ramazan Bayramı boyunca iptal etti. SEDAŞ, Bayram süresince 20 Bin kilometrekarelik yüzölçümü kapsayan görev alanında, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerinde 4 il 45 ilçe ve bin 441 köyde şebeke operasyon birimleri ile arızalara anında müdahale etmek ve şebekede elektrik enerjisinin sürekliliğini sağlamak üzere vardiyalı ekipleri ve nöbetçi sorumlularla çalışmaya devam edecek. 7 gün 24 saat çalışarak şebeke hizmetlerini sürdürecek olan SEDAŞ, Alo 186 Çağrı Merkezi ile taleplere yanıt verecek. SCADA Kumanda merkezinden şebekedeki elektriğin uzaktan izlenmesi ve gerektiğinde müdahale edilmesi için 24 saat boyunca vardiyalı çalışan SCADA şebeke yönetimi sorumluları ile enerji dağıtım hatları an ve an izlenerek, şebeke uzaktan kontrol edilecek. SEDAŞ, 2016-2020 yıllarında toplamda 508 Milyon TL yatırım yapacak olup, şebeke yenileme ve kapasite artışı sağlarken, bölgesindeki kayıp kaçak mücadelesini de tüm hızıyla sürdürecek. Yatırım ve Bakım çalışmalarını şebekede planlı kesintilerle sürdüren SEDAŞ, bayram sonrası bu çalışmalarına ağırlık verecek.
YORUM EKLE