İP Ağı Yöntemi İle Ağrısız Ameliyatsız 8 Yaş Gençleşin

Estetik Ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Mehmet Köksal, Son Yılların En Çok Uygulanılan Ve İstenilen Uygulamalarından Biri Olan İp Ağı İle Ağrısız Ameliyatsız 8 Yaş Gençleşilebileceğini Söyledi.

Sağlık 15.04.2015, 10:07
İP Ağı Yöntemi İle Ağrısız Ameliyatsız 8 Yaş Gençleşin
banner230
Estetik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Mehmet Köksal, son yılların en çok uygulanılan ve istenilen uygulamalarından biri olan ip ağı ile ağrısız ameliyatsız 8 yaş gençleşilebileceğini söyledi.
Gelişen teknolojiler sayesinde artık çok kolay ve ağrısız işlemlerle gençleşmek, zamanın yüzümüzde oluşturduğu etkilerden kurtulmak mümkün olduğunu dile getiren Operatör Doktor Mehmet Köksal, “Ameliyatsız, iplerle yapılan yüz gençleştirme işlemleri için birden fazla yöntem mevcuttur. Bunlardan şu an en popüler olanı iple yüz gençleştirme, sıkılaştırma işlemi sağlayan ağ yöntemidir. organik iple yüz germe, PDO askılama, örümcek ağı estetiği yada örgü yöntemi olarak da bilinmektedir. Bu yöntemde özellikle yerçekimine bağlı olarak yüzümüzde sarma meydana gelmiş olan bölgeler düzeltilir. Bunlar; yanaklar, elmacık kemikleri, çene kontürü ve boyun gibi bölgelerdir. Yüzümüzde ve vücudumuzda, elastikiyetini kaybetmiş tüm bölgelere kolayca uygulanabilir” dedi.
NE İŞE YARAR?
Estetik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Mehmet Köksal, ağ yöntemi ile cilt altına özel iplikler yerleştirildiğini ifade ederek şunları söyledi; “Zamanla bu iplikler vücut tarafından eritilirler. Bu eritme işlemi sırasında kollajen sentezinin artması sonucu uygulama yapılan bölgelerde ciltte sıkılaşma ve dirilik sağlar. Bu yöntem sayesinde eskiden ameliyatla elde ettiğimiz sonuçları, artık ameliyatsız olarak 20 dakikalık kolay ve ağrısız bir uygulama sonucu elde edebiliyoruz.
KİMLERE UYGUNDUR?
Özellikle yüz bölgesinde, yerçekimi ve zamanın etkisiyle dokularında sarkma ve elastikiyet kaybı yaşayan kişilere uygulanabilir. Ayrıca gündelik hayatın koşuşturmacası içerisinde çabuk ve etkili çözüm arayışı içerisinde olan kişiler için çok uygun bir tedavi yöntemidir.
UYGULAMA SONRASI İYİLEŞME DÖNEMİ?
Örgü ip ile yüz gençleştirme tedavisi sonrası yüzünüzde herhangi bir pansuman morarma yada şişme olmaz. Hemen akabinde işinize dönebilirsiniz.
ETKİSİ NE KADAR SÜRER?
Örgü ip yönteminin etkisi ortalama 2 yıl kadar sürer. Bazı kişilerde bu süre daha da uzayabilmektedir. Uygulanması son derece kolay ve kısa süreli olduğundan, etkisi geçtikten sonra da kolaylıkla yenilenebilmektedir.
KİME YAPTIRMALIYIM?
Bu yöntemi yaptırırken, işlemi yapacak kişinin mutlaka Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olmasının sizin güveniniz ve sağlığınız açısından önemli olduğunu belirten Op.Dr.Mehmet Köksal, Uzmanlık dalı başka bir branş olan yada kendini estetisyen olarak tanıtan kişilerden uzak durulmasını tavsiye etti.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
13°
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Ekim 2019
İmsak 05:23
Güneş 06:45
Öğle 12:32
İkindi 15:38
Akşam 18:09
Yatsı 19:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@