6 Bin Yabancı Hekimin Karşısında TEK Türk Cerrah

Bu sene Monte Carlo’da 13’üncüsü düzenlenen, AMWC-Dünya Anti Aging Tıp kongresinin tek Türk konuşmacısı estetik operasyon alanında birçok ilke imza atan Op. Dr. Bülent Cihantimur oldu. 6 bin yabancı hekim karşısında konuşan Cihantimur,...

6 Bin Yabancı Hekimin Karşısında TEK Türk Cerrah
banner230
Bu sene Monte Carlo’da 13’üncüsü düzenlenen, AMWC-Dünya Anti Aging Tıp kongresinin tek Türk konuşmacısı estetik operasyon alanında birçok ilke imza atan Op. Dr. Bülent Cihantimur oldu. 6 bin yabancı hekim karşısında konuşan Cihantimur, İple Kepçe Kulak Estetiği konusunda sunum gerçekleştirdi.
Monaco Prensi 2. Albert’in himayesinde düzenlenen 13. AMWC- Dünya Anti Aging Tıp Kongresi, Monte Carlo’da gerçekleşti. Tek Türk konuşmacı olarak davet edilen Op. Dr. Bülent Cihantimur, 2014, Kasım ayında da Monaco’da düzenlenen 3.Dünya Plastik Cerrahi Kongresi’nde kendi geliştirdiği “Genital Güzelleştirme” tekniği üzerine yaptığı sunum kalitesi ve estetik cerrahiye yeni bir bakış açısı getirmesi sebebiyle “Altın Bistüri” ödülünün sahibi olmuştu.
TÜRKİYE’DEN ÇOK FAZLA KATILIMCI VARDI
Son 13 yıldır dünyada anti aging uygulamaları konusunda oldukça aktif ve bilimsel bir platform oluşmasına katkı sağlayan Dünya Anti Aging Tıp Kongresi’ne bu sene 6 binden fazla meslek mensubu katıldı. Ülkemizden de sektörel bazda çok fazla ziyaretçinin akınına uğrayan kongrede, “Geleceğin Estetik Uygulamaları” konseptinde Cihantimur’un sunumunu yaptığı İple Kepçe Kulak Estetiği son derece ilgi çekti. Ayrıca Rus Kültür Yılı’nın da kutlandığı 2015 AMWC’de, Op. Dr. Bülent Cihantimur’un yanı sıra, Prof. Natalia Manturova, Prof. Nikolay ve Prof. Alexander Melerzanov konuşma yaptılar.
İPLE KEPÇE KULAK ESTETİĞİ NASIL GERÇEKLEŞİYOR?
Cihantimur’un sunum yaptığı İple Kepçe Kulak Estetiği, sınırlı uyuşturma altında ortalama 15-20 dakika içerisinde gerçekleştirilen bir operasyon. Kulak kıkırdağını törpülemeden ve kesi yapmaksızın sadece ince ipler ve iğneler vasıtasıyla yanlış açı yapan kulağa doğru açının verilmesi sağlanıyor. Bu yöntemle, kulaklardaki geniş açı sorunu olan kepçe kulak deformitesi kayboluyor. Müdahale sonrasında sadece saç bandı takılarak işlem tamamlanıyor.
YORUM EKLE