Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Bu kadar sıkıntıya rağmen Türkiye büyümeye devam ediyor"

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yaşanan sıkıntılara rağmen Türkiye’nin büyümeye devam ettiğini söyledi.Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas ziyareti kapsamında Hafik ilçesinde belediye tarafından düzenlenen bayramlaşma programına...

Politika 08.07.2016, 18:49
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Bu kadar sıkıntıya rağmen Türkiye büyümeye devam ediyor"
banner230
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yaşanan sıkıntılara rağmen Türkiye’nin büyümeye devam ettiğini söyledi.
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas ziyareti kapsamında Hafik ilçesinde belediye tarafından düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Bakan Yılmaz’ı ilçede Hafik Kaymakamı Abdullah Özadalı, Belediye Başkanı Mithat İlhan, ilçe protokolü ve vatandaşlar karşıladı. Burada konuşan Bakan Yılmaz, "Yaklaşık 14 yıllık süre içerisinde bu millete çok büyük hizmetler yaptık. Ama bu millette bizim verdiğimiz hizmette çok daha büyük desteği bize verdi. Bunun için biz bu millete sonsuz teşekkür ediyoruz. Biz son 4 çeyrekte yüzde 4.8 büyüdük. Gelişmekte olan ülkeler arasında arasında 5’inci sıradayız. Bu kadar sıkıntıya rağmen Irak’ı, Suriye’yi, İran’ı, Azerbaycan’ı, Ermenistan’ı, Yunanistan’ı düşünün. Sıkıntı var. Ama bütün bu sıkıntılara rağmen siz ilk 4 çeyrekte yüzde 4.8 büyüyorsanız bu rakama hiçbir Avrupa ülkesi ve gelişmekte olan ülkeler erişemezse hamdolsun iyi bir noktada ilerliyoruz. Bunun şifresi, bunun anahtarı güven ve istikrardır. Bu aziz millet güven ve istikrarı tercih etti. Bunun neticesi bu millete hizmet olarak döndü. Büyüme olunca ne oluyor? Büyüme olunca evlatlarımıza iş oluyor. Çünkü en büyük ihtiyacımız yeni istihdam kapıları açabilmek, yeni fabrikaları kurabilmek. İşte bu büyüme yaklaşık son 1 yıl içerisinde 800 bin insanımıza iş sağladık. Yeter mi? Yetmez. Daha hala da bende görüyorum. Yine de işsiz insanımız var. Onları işe kavuşturmamız lazım. Allah nasip ederse iyi bir yolda devam ediyoruz. Yani Türkiye’nin geleceğinden umutluyuz. Neden umutluyuz? Çünkü biz bu aziz millete güveniyoruz" dedi.
Eğitimde yapılan hizmetlere değinen Yılmaz, şunları söyledi:
"Eğitimde gerçekten çok güzel şeyler yaptık. Başka zaman bu yapılanlardan bir tanesi yapılmış olsa ’Allah razı olsun’ denirdi 3 milyara yakın ücretsiz kitap dağıttık. Bu hizmetin yapılmış olması bile geçmiş dönemleri aklamak, ibra etmek için yeterlidir. 980 bin noktadan bilgi otoyollarına bağlama imkanı getirdik. Yani okullarda öğrencilerimiz isterlerse internete ulaşabilecekler. Hem öğrencilerimize hem de öğretmenlerimize 1 milyon 400 bin bilgisayar dağıttık."
Yılmaz, Hafik’teki programının ardından Zara’da ve ilçeye bağlı Nasır köyünde bayramlaşma programına katıldı. Bakan Yılmaz’a Nasır Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şerafettin Yıldırım petek bal hediye etti. Yılmaz, daha sonra İmranlı ilçesine bağlı Türkeşlik köyüne geçerek burada düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 14 Aralık 2019
İmsak 06:16
Güneş 07:44
Öğle 12:41
İkindi 15:07
Akşam 17:28
Yatsı 18:51

Gelişmelerden Haberdar Olun

@