Kılıçdaroğlu İlk Mitingi Edirne’de Yapacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçim çalışmaları kapsamında ülke genelinde ilk mitingini Edirne’de planladı.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk olarak seçim gezileri için 25 Nisan’da yurtdışına...

Kılıçdaroğlu İlk Mitingi Edirne’de Yapacak
banner230
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçim çalışmaları kapsamında ülke genelinde ilk mitingini Edirne’de planladı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk olarak seçim gezileri için 25 Nisan’da yurtdışına çıkarak Almanya’da planlarken, Türkiye’deki ilk mitingini de 26 Nisan’da Edirne’de yapacak. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan belediye meclis salonunda yaptığı basın toplantısında, Selimiye Meydanı’nda yapılan kazı çalışmalarından dolayı valilikte kurulan komisyonla ayrı miting alanının belirlendiğini söyledi. Valilikte toplanan kurul ile Pazartesi Pazarı’nın olduğu yer ve İstasyon Meydanı olarak karar alındığını belirten Başkan Gürkan, Kılıçdaroğlu’nun 26 Nisan Pazar günü Edirne’deki mitinginin istasyon meydanında olacağını duyurdu.
CHP MİTİNGLERDE DE ATATÜRK’ÜN YOLUNU İZLEYECEK
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ilk yurtdışı mitingini 25 Nisan Almanya’da, Türkiye’deki ilk mitingini de 26 Nisan Günü Edirne’de İstasyon Meydanı’nda yapacağı bildirildi. İlk mitingin Edirne’de yapılmasının sebebine açıklık getiren Başkan Gürkan, "Edirne, Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’ten sonra Türkiye’ye giriş yaptığı nokta. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu CHP de Atatürk’ün hem fikir olarak fiziksel olarak takip ettiği yolu yapıyor. Onun için biz de Türkiye’deki ilk mitingi 2015 seçimlerinde Edirne’den başlatıyoruz dediler. Bence de gurur verici bir olay. 26 Nisan günü Pazar günü İstasyon Meydanı’nda yapılacak mitinge bütün hemşehrilerimizi, bütün Edirnelileri bir kez daha saygıyla davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE