"İnsanlara iftira edersen, sana evini sattırırlar"

- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki: - "(Kılıçdaroğlu'nun kaybettiği tazminat davaları) Birincisi yalan söylemeyeceksin, kimseye iftira etmeyeceksin, kimsenin onuru ile oynamayacaksın. O zaman sana evini sattırmazlar. Yok eğer insanlara iftira edersen, insanlara kötü söz söylersen gelirler evini sana sattırırlar"

banner230

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kaybettiği davalar nedeniyle ödediği tazminatlar konusunda "Birincisi yalan söylemeyeceksin, kimseye iftira etmeyeceksin, kimsenin onuru ile oynamayacaksın. O zaman sana evini sattırmazlar. Yok eğer insanlara iftira edersen, insanlara kötü söz söylersen gelirler evini sana sattırırlar." dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında partisinin Evren İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katılan Özhaseki, burada yaptığı konuşmada, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan, kendisine yönelik iddialar nedeniyle açtığı ve kaybettiği davalardan kazandığı tazminatlarla, vatandaşlara Kayseri’de sucuk, Ankara’da döner dağıttığını hatırlattı.

Kayseri’de Belediye Başkanlığı yaptığı dönemlerde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisi hakkında rüşvet aldığı iddiasında bulunduğunu ifade eden Özhaseki,"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu partinin başındaki adamın gösterdiği resmin hepsinin montaj olduğu anlaşıldı. Davalar açarak noter ve mahkeme yoluyla yalanlarını ispatladım ve çok paralar aldım." diye konuştu.

Özhaseki, Evrenlilerin "Biz de Ankara döneri istiyoruz" sözlerinin ardından AK Parti Evren Belediye Başkan Adayı Hüsamettin Ünsal'ın yarın ilçe merkezinde döner dağıtacağı sözünü verdi.

-"Kılıçdaroğlu tazminatları satmak için evini sattıysa üzülürüm"

Kılıçdaroğlu’nun kaybettiği tazminatlar nedeniyle evini sattığını duyduğunda üzüldüğünü dile getiren Özhaseki, sözlerine şöyle devam etti:

"Eğer gerçekten tazminatları ödemek için evini sattıysa üzülürüm. Kimse evini satmasın. Ancak evinin satmamanın yolu şudur. Birincisi yalan söylemeyeceksin, kimseye iftira etmeyeceksin, kimsenin onuru ile oynamayacaksın. O zaman sana evini sattırmazlar. Yok eğer insanlara iftira edersen, insanlara kötü söz söylersen gelirler evini sana sattırırlar. Bir gün dedim ki 'Ben ömrümde bunun kadar yalancı birini görmedim.' Beni savcılığa verdi. Benimle ilgili söylediği onlarca yalan var. Bunların hepsini savcılar gördü ve davasını reddetti. Ne yapalım böyle bir muhalefet ile de karşı karşıyayız."

- Hirfanlı Baraj Gölü'ne rekreasyon sözü

Özhaseki, Evren ilçesinde bulunan Hirfanlı Baraj Gölü'nün çevresine rekreasyon alanı yapacağını aktardı.

Özhaseki’ye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan da eşlik etti.

YORUM EKLE