HDP’li Vekilden İtiraf

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, PKK’ya silah bıraktırmanın kendi işleri olmadığını ifade ederek, “PKK’ya silah bıraktırmak bizim işimiz mi? Biz o müzakerelerin devam etmesi, en nihayetinde silahsızlanma...

Politika 04.08.2015, 18:46
HDP’li Vekilden İtiraf
banner230
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, PKK’ya silah bıraktırmanın kendi işleri olmadığını ifade ederek, “PKK’ya silah bıraktırmak bizim işimiz mi? Biz o müzakerelerin devam etmesi, en nihayetinde silahsızlanma için zemin oluşturulması için çaba sarf ediyoruz. Ama PKK’nın bizi dinlediği yok. Bunu herkes biliyor” dedi.
Haziran 2015 genel genel seçimlerinde Bingöl’den HDP Milletvekili seçilen Hişyar Özsoy, kentteki yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya geldi. Milletvekili Özsoy, “Şimdi diyorlar ki siz PKK’ya niye silah bıraktırmıyorsunuz. PKK’ya silah bıraktırmak bizim işimiz mi? Biz o müzakerelerin devam etmesi, en nihayetinde silahsızlanma için zemin oluşturulması için çaba sarf ediyoruz. Ama PKK’nın bizi dinlediği yok. Bunu herkes biliyor” açıklamasında bulundu.
Son günlerde partilerine yönelik hakaret ve itibarsızlaştırmaya yönelik çalışmalar olduğunu söyleyen Milletvekili Özsoy, "Türkiye şu an itibariyle maalesef söylem olarak fabrika ayarlarına dönmüş durumda. Yine kınıyor musunuz, kınamıyor musun? Bunlar terörist mi değil mi, teröriste mesafe aldın almadın, terörist başı, bunlar çok denenmiş, sakız olmuş ve pratikte hiçbir sonuç üretmeyen söylemlerdir. Bizim yapmamız gereken şey ne yapıp edip tarafları bir daha o müzakere masasına oturtmaktır. Gerçekçi olmak lazım. Bize de tepkiler geliyor, insanlar bize de tepki gösteriyorlar. Ne oldu önünü alamıyor musunuz diye. İnanılmaz da bir çaba sarf ediyoruz, yani bir yalvarmadığımız kalmış" diye konuştu.
Özsoy, konuşmasına şöyle devam etti: "Umutsuzluğa kapılmayalım, bu sürdürülebilir bir savaş değil. Muhtemelen seçim takvimi belli olacak veya koalisyon. Ama koalisyon çok küçük bir ihtimal. Ekim sonu Kasım ortasında erken seçim geliyor. Bize sürekli sandığı gösterenler şimdi yüzde 13 aldığımız için işin doğrusu bizi bir cezaya tabi tutmuşlar. HDP’nin itibarsızlaştırılmasının sebebi barajı geçmemizdir."
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 14 Aralık 2019
İmsak 06:16
Güneş 07:44
Öğle 12:41
İkindi 15:07
Akşam 17:28
Yatsı 18:51

Gelişmelerden Haberdar Olun

@