Eski Adalet Bakanı Ergin: "Kırılacak Bir Durum Yok"

Eski Adalet Bakanı, AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, 14 yıldır siyasetin içinde olmanın verdiği yorgunluğu yaşadığını, bu nedenle partinin içinde olacağını ancak çok aktif bir siyaset yapmayacağını söyledi.Hatay Gazeteciler...

Eski Adalet Bakanı Ergin: "Kırılacak Bir Durum Yok"
banner230
Eski Adalet Bakanı, AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, 14 yıldır siyasetin içinde olmanın verdiği yorgunluğu yaşadığını, bu nedenle partinin içinde olacağını ancak çok aktif bir siyaset yapmayacağını söyledi.
Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında, gündeme dair açıklamalarda bulundu. 14 yıllık hizmetin ardından partiye ve merkeze bir kırgınlığı olmadığını dile getiren Ergin, "Kırılacak bir durum yok, pek az siyasetçinin yaşayabileceği süreçleri yaşamış birisiyim. Bu anlamda bir makam mevki hırsımız ve beklentimiz de söz konusu değil. İlimize, çevremize ve ülkemize hizmet edebileceğimiz bir şekilde devam edeceğim" dedi.
AK Parti Hatay Milletvekili listesine müdahalede bulunup bulunmadığının sorulması üzerine Ergin, şunları dile getirdi:
"Böyle bir durum söz konusu değil, aday listesini belirleyen komisyonda ben yer almadım. Hatay’ın 15 ilçesi var ama listeye 10 isim yazabiliyoruz, bu nedenle her ilçeden bir isim yazma şansımız yok. Ama isimler seçimlerde zaman zaman değişiyor. Bu tamamen genel merkezde yapılan çalışma neticesinde oluşan bir durum. Her parti seçim bölgesinde daha çok oy alan isimle çalışmak ister. Her vekilimiz sadece bölgesine değil tüm Hatay’a hizmet etmek için var. Burada memleket ayrımı yapmak doğru değil. Listeye baktığımızda ben hariç 4 arkadaşımızın devam ettiğini görüyoruz. Bu nedenle 8 Haziran’da mazbatalarını aldıklarında ne yapacağını bilen bir ekibimiz var. 4 numaradaki arkadaşımız Gençlik Kolları’ndan gelen genç bir kardeşimiz. Siyasete yabancı değil."
Sadullah Ergin bir gazetecinin, seçimlerden sonra ne yapacağı sorusuna, artık ailesine ve özel işlerine daha çok vakit ayıracağını, 14 yıldır siyasetin içinde olmanın verdiği yorgunluğu yaşadığını, bu nedenle partinin içinde olacağını ancak çok aktif bir siyaset yapmayacağını söyledi.
Sadullah Ergin, 7 Haziran seçimlerinin ardından siyasetin içinde olacağını ancak daha çok ailesine vakit ayıracağını belirterek şunları söyledi:
"Ben AK Parti öncesinde de bu şehirde siyaset yapıyordum. Refah ve Fazilet partilerinde il başkanlıkları yaptım, AK Parti’nin de kurucu il başkanıyım. 3 dönem bu partide milletvekilliği, 6 yıla yakın grup başkan vekilliği ve yaklaşık 5 yıl Adalet Bakanlığı yaptım. Hem Hatay hem AK Parti bu sürede bir üyesine mensubuna ne yapılması gerekiyorsa yaptı. Ama siyasi çalışmalar, çok vakit isteyen, birçok şeyden fedakarlık yapmanızı gerektiren çalışmalar. Eşinizden, ailenizden, dost çevrenizden sizi ayıran çalışmalar. Çalışma alan ve sürelerinizi kısıtlayan bir durum siyaset. Çok yoğun tempoda geçen bir 14 yılı geçirdik. Bu 14 seneden sonra doğrusu hem Hatay hem partim açısından bundan sonra ben bireysel olarak yapabileceğim katkıyı yapmaya devam edeceğim. Onun ötesinde bir miktar da kendime ve aileme zaman ayırmayı arzu ediyorum. Bunu hak ettiğimi düşünüyorum."
YORUM EKLE