Çelenk: “Millet, Eski Türkiye Özlemi Duyanlara 1 Kasım’da Kırmızı Kart Gösterecek”

Ak Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, Eski Türkiye Özlemi Duyanların 1 Kasım'da Büyük Ders Alacağını Söyledi

Politika 23.10.2015, 16:26
Çelenk: “Millet, Eski Türkiye Özlemi Duyanlara 1 Kasım’da Kırmızı Kart Gösterecek”
banner230
AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, ‘eski Türkiye’ özlemi duyanlara milletin 1 Kasım’da sandıkta cevap vereceğini belirtti.
Geçmiş dönemde hükümet ortağı olan bir siyasi partinin adayının ‘AK Parti bizim ektiklerimizi biçiyor’ diye bir açıklama yaptığını hatırlatan AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, “Onların ektiği tohum toprakta çürüdü kayboldu” dedi. AK Parti’den önce Türkiye’nin çok zor şartlarda olduğunu hatırlatan Çelenk, “Kendi ülkesinde kendi parasının geçmediği, kardeşin kardeşe dövizle borç verdiği bir Türkiye vardı. Her sabah daha zayıf uyanan, toplanan gelirlerin yüzde 87’si faize giden bir Türkiye vardı. Hazinede paranın kalmadığı, memuruna işçisine maaş ödeyemeyen sonrada deprem paralarını maaş ödemesine aktaran Türkiye vardı. IMF kapısında 500 milyon dolar için iki büklüm bekleyen bir Türkiye vardı. Ordu-Giresun Havaalanını pahalı ve lüks yatırım diye devlet yatırım planından çıkaran Türkiye vardı. Anlatmakla bitmeyecek. Ülke ekonomisini uçuruma attığınız, ithal bakan getirdiğiniz bir Türkiye vardı. Daha ne anlatayım size. Şimdi çıkmışsınız ‘AK Parti bizim ektiklerimizi biçiyor’ diyorsunuz. Sizin ektiğiniz tohumlar toprakta çürüdü” diye konuştu.
“1 KASIM’DA YİNE DERSLERİNİ ALACAKLAR”
AK Parti İl Başkanı Çelenk, açıklamasına şöyle devam etti: “Bu millet 11 seçimdir olduğu gibi, yenilen pehlivan güreşe doymaz misali 1 Kasım’da da size kırmızı kart gösterecektir. Çünkü siz bu aziz millete hizmet yapmadınız. AK Parti 3 Kasım 2002’de demokratik yollarla bir devrim gerçekleştirdi. Sizin çürümüş tohumlarınızı söktük attık topraktan. Toprağı yeniden sürdük, tohumları yeniden ektik, şimdi tohumlar filizlendi, her bir buğday tanesinden yedi başak bitiren, her başakta yüz tane ürün veren, bire yedi yüz verimli bir taneye benzedi. AK Parti bu ülkeye büyük hizmetler yaptı. Paramız hak ettiği değeri buldu. Faize giden gelirlerimiz yatırım olarak millete döndü. Artık güçlü bir Türkiye var. Artık uzay teknolojisini takip eden bir Türkiye var. Dünya ile yarışan bir Türkiye var. Dostları sevindiren, düşmanları korkutan bir Türkiye var. Kendi uçağını, kendi otomobilini, kendi uçak gemisini, füzesini üreten tamamen yerli ve milli bir Türkiye var. İşte bu nedenle istikrarı bozmaya çalışanlar var. Onlara milletimiz yine sandıkta gereken cevabı verecektir.”
“İLK GÜNKÜ AŞKLA ÇALIŞIYORUZ”
Başkan Uğur Çelenk, açıklamasını şu sözlerle bitirdi: “Milletimizin omzumuza yüklediği emanetin ağırlığının bilincindeyiz. 14 yıllık iktidarımızda yaptıklarımızı yeni yatırımlar ile taçlandıracağız. Manevi sorumlulukla hareket edeceğiz. İçimizde ilk günkü aşkla büyük bir sevda var, büyük bir dinamizm var. İnşallah gecemizi gündüzümüze katıp, bize güvenen insanlara projelerimizle, hizmetlerimizle karşılık vereceğiz.”
Yorumlar (0)
banner287
banner269
18°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 18 Ekim 2019
İmsak 05:25
Güneş 06:47
Öğle 12:31
İkindi 15:36
Akşam 18:06
Yatsı 19:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@