BBP Lideri’nden Soma Açıklaması

Büyük Birlik Partisi (bbp) Genel Başkanı Mustafa Destici, Soma Maden Faciasına Sebep Olanların Hakim Karşısına Çikarilmasi Gerektiğini Dile Getirerek, "soma Hadisesinin Tekrar Yaşanmaması İçin Burada Hatası Ve Kusuru Olanların Mutlaka Hakim Önüne Çikarilip Hesabını Vermeli Ki, Ülkemiz Bir Daha Bu Acıları Yaşamasın” Dedi.

BBP Lideri’nden Soma Açıklaması
banner230
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Soma maden faciasına sebep olanların hakim karşısına çıkarılması gerektiğini dile getirerek, "Soma hadisesinin tekrar yaşanmaması için burada hatası ve kusuru olanların mutlaka hakim önüne çıkarılıp hesabını vermeli ki, ülkemiz bir daha bu acıları yaşamasın” dedi.
Bir etkinliğe katılmak üzere Eskişehir’e gelen BBP Lideri Destici, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 13 Mayıs 2014 tarihinde Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasının duruşmasını değerlendirdi. Destici, “Soma’da bir facia yaşandı ve dünkü görüntüleri seyrettik. 301 kardeşimizin yakınlarının mahkeme salonlarına alınmaması gerçekten kabul edilebilir bir durum değil. Hiçbir aklın, hiçbir ahlakın, hiçbir adaletini, hiçbir vicdanın işi değildir diye görüyorum” diye konuştu.
Faciaya sebep olanların hakim karşısına çıkıp hesap vermesi gerektiğine değinen Destici, “Maalesef sorumlularına baktığımız zaman sadece orada çalışanlar, mühendisler, yöneticiler değil, bu işe tedbir almayan ihmal olan kamu görevlileri nerede? Devlet görevlileri nerede? Tüm bu sorulara cevap arıyoruz, bulmak istiyoruz ve Soma hadisesinin tekrar yaşanmaması için burada hatası ve kusuru olanların mutlaka hakim önüne çıkarılıp hesabını vermeli ki, ülkemiz bir daha bu acıları yaşamasın” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE