Baykal, Gazipaşa’da Partilileri Uyardı

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, "Falanca parti barajı aşardı aşmazdı, ’hadi biraz da oraya destek verelim. barajı aşıversin’ anlayışına kesinlikle kendinizi teslim etmeyin. Biz Kızılay derneği değiliz" dedi.CHP...

Politika 15.04.2015, 10:49
Baykal, Gazipaşa’da Partilileri Uyardı
banner230
CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, "Falanca parti barajı aşardı aşmazdı, ’hadi biraz da oraya destek verelim. barajı aşıversin’ anlayışına kesinlikle kendinizi teslim etmeyin. Biz Kızılay derneği değiliz" dedi.
CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, CHP Gazipaşa İlçe Teşkilatı’nda teşekkür ziyaretinde bulundu. Partililer tarafından yolda karşılanan Baykal parti binasında partililere seslendi. Baykal konuşmasında 13 yıllık AK Parti hükümetinin artık sonunun geldiğini söyledi. Kurumların ve yetkilerinin içinin boşaltıldığını belirten Baykal, "Bütün bunların altında yatan amaç keyfi bir iktidarı tesis etmek. Biz ileri demokrasiden vazgeçtik normal demokrasi olsa bize yetecek" dedi.
"TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ BELİRLENECEK"
7 Haziran seçimlerinde Türkiye’nin geleceğinin belirleneceğini dile getiren Baykal, Haziran seçimlerinin yalanla gerçeğin karşı karşıya geleceği bir seçim olacağını söyledi. Doğru, dürüst, söylediğini açıkça söyleyen, kafasının arkasında ince hesaplar olmayan, söylediğinin hesabını verebilecek bir siyaset anlayışını Türkiye’de tekrar etkili kılmak zorunda olduklarını belirten CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, "Ben günlerdir yollardayım. Serik ve Manavgat’ta güzel çalışmalar yaptık. Serik’te arkadaşlarımız diyorlar ki ’Birinci parti olacağız’. Sokakta hepimiz gerçekten bunu gördük.Serik’te CHP’nin birinci parti olması ciddiyetle söz konusu. Bu çok önemli bir olay. Manavgat zaten bildiğiniz Manavgat. Orada ayrıntılı bir şekilde temaslar yaptık. Artık Gazipaşa ve Alanya şöyle bir silkiniversin. Gazipaşa’nın silkinmesine ihtiyaç yok, aman gevşemeyelim. Sizin bir şeyleri anlamanıza, öğrenmenize ihtiyaç yok. Her şeyi biliyorsunuz ama gevşemeyin. ‘Bu defa olacak, bu defa olmadı’ gibi bu duygulara sakın teslim olmayın. Şimdi en hassas zaman. Morali bozmayalım, heyecanı, şevki kaybetmeyelim. Gazipaşa her zaman olduğu gibi bu işin öncüsü olsun" diye konuştu.
"SAKIN HA"
Partililere uyarılarda bulunan Baykal üstü kapalı HDP mesajı verdi. Baykal, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Falanca parti barajı aşardı aşmazdı, ’Hadi biraz da oraya destek verelim. Barajı aşıversin’ anlayışına kesinlikle kendinizi teslim etmeyin. Benim bütün partilere saygım var. Halkın kararıyla partilerin barajı aşmasından mutluluk duyarım. Ama CHP’nin sırtından değil. Sakın ha. Bu konuda çok dikkatli olalım. Bizim arkadaşlarımız bir miktar bonkör, bir miktar sevecen, bir miktar misafirperver ancak burası yardımseverler derneği değil. Burası siyasi parti. Bizim iddiamız var, kimliğimiz var, değerlerimiz var. Türkiye’de her CHP’ye şiddetle şu anda ihtiyaç var. CHP’den vazgeçerek CHP’nin değerlerine hizmet edilebilir mi? Aman sakın. Çok ciddi olun. Daha önce de bunu yaptık, hatırlayın. Meclise gelir gelmez, Cumhurbaşkanlığı seçiminde hemen teslim olduk. Halbuki öyle bir vaziyet ortaya çıkmıştı ki, Tayyip Bey CHP’yi ziyaret edeceğim ve listeyle gideceğim demişti. Bize gelecekti, biz de diyorduk ki illa CHP’li seçilsin demiyoruz, bir AKP’li de seçilebilir. Ancak bunu anlaşarak, uzlaşarak, milletin kararıyla yapmamız lazım. O da ’Hayır ben istediğimi seçerim’ havasındaydı. Seçemez hale getirmiştik onu. Türkiye’deki o büyük kırılmanın önemli bir aşaması odur. Merhametten maraz doğar. Biz Kızılay değiliz. Biz CHP’yiz. Değerlerimiz, ilkelerimiz iddiamız var. Her bir oyumuza ihtiyacımız var. Yeni oy alalım diyoruz bir yandan da oraya buraya savurmak olacak iş değil. Çok dikkatli olun. Üzerimizde böyle baskılar var. Bunlara meydan vermeyelim. Durum iyi gözüküyor. İnşallah Antalya’da güzel bir sonuç alacağız. Sizlere önemli görevler düşüyor. Biz de elimizden geleni yapacağız. Türkiye’nin başını belaya sokmalarına izin vermeyin."
Yorumlar (0)
banner287
banner269
20°
açık
Namaz Vakti 15 Ekim 2019
İmsak 05:22
Güneş 06:44
Öğle 12:32
İkindi 15:39
Akşam 18:10
Yatsı 19:26

Gelişmelerden Haberdar Olun

@