Bakan Eroğlu, Kılıçdaroğlu’nun Adaylığını Değerlendirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’den milletvekili adayı olmasını değerlendiren AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Sayın Kılıçdaroğlu 2. bölgeden ön seçime girmiş. Hayırlı...

Bakan Eroğlu, Kılıçdaroğlu’nun Adaylığını Değerlendirdi
banner230
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’den milletvekili adayı olmasını değerlendiren AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Sayın Kılıçdaroğlu 2. bölgeden ön seçime girmiş. Hayırlı olsun. Ben çok sevindim. Hiç olmazsa hayatında bir defa kendi içindeki seçimi kazandı” dedi. Eroğlu, Ege Gelişim Projesi ile Ege Bölgesi için çok büyük bir proje hazırladıklarını söyledi.
AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti İzmir adaylarıyla toplantı yaptı. Kahvaltılı toplantıda, Eroğlu için hazırlanan seçim şarkısı çalınırken, İzmir’den ön seçime girerek milletvekili adayı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını değerlendiren Eroğlu, “Muhalefet partilerinin yapacakları bir şey yok. Onları kendi hallerine bırakalım. Onlar bizim muhatabımız değil. Onları yokluğa mahkum ediyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu 2. bölgeden ön seçime girmiş. Hayırlı olsun. Ben çok sevindim. Hiç olmazsa hayatında bir defa kendi içindeki seçimi kazandı. Gönülden tebrik ediyorum. Ama İzmir’de seçimi kazanamayacaklar. Çünkü biz vatandaşlarla gönül bağı kuruyoruz. Başbakanlık Ofisi İzmir’de açılacak. Ege Bölgesi için çok büyük bir proje hazırladık. Sayın Başbakanımız İzmir’e geldiğinde ilan edecek. Ege Gelişim Projesi ile sadece İzmir değil bütün Ege’de rüzgar gibi eseceğiz” diye konuştu.
“KİM OLURSA OLSUN ‘GEL’ DİYECEĞİZ”
Çıktıkları kutlu yolculukta gayret edeceklerini, güzel hizmetlere imza atacaklarını belirten Eroğlu şöyle konuştu: “Cenab-ı Allah muvaffak eylesin. İnsanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir. Bu anlayışla İzmirimize güzel hizmetler yapacağız. İnşallah güzel hizmetlere imza atacaksınız. AK Parti İzmir’de birinci parti olacak. Muvaffak olacağız. Bütün İzmirlilerin gönlünü alacağız. Kavga için gelmedik. Herkesin gönlüne gireceğiz. Hangi anlayıştan olursa olsun gönül kazanacağız. Kalpten kalbe yol gidecek. Biz hizmette varız. Bütün insanların derdini dinlemeye ve dertlerini çözmek için bütün gayretimizi kim olursa olsun diyeceğiz ki; ‘gel gel gel AK Parti’ye gel’ diyeceğiz. ‘Huzur iklimine gel’ diyeceğiz.”
“KİBİR GÖRÜRSENİZ İKAZ EDİN”
AK Partili milletvekillerinin Türkiye’ye çok büyük hizmetler yaptığını, haklarını ödeyemeyeceklerini kaydeden Eroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “AK Parti çok büyük badireler atlattı. Allah’a şükür Cenab-ı Allah’ın yardımıyla aşa aşa geldik. Bu kutlu yolculukta büyük hizmetleri var. Onlar bizim üstadımız. Daima kalbimizde değerli vekillerim siz bizlere yol göstereceksiniz. Aday adaylarımız; Genel Merkez bu kadar güzel aday adayları içinde tercih yapmakta o kadar zorlandı ki. Çok talep vardı. Sizler başımızın tacısınız. Hep beraber çalışmaya var mısınız? Omuz omuza çalışmaya hazırız. Bizlerde herhangi bir şekilde kibir görürseniz ikaz edin. Tevazu içinde hep birlikte bu işi başaracağız. Türkiye’yi çok daha ileriye taşımak gayretindeyiz. Dünyada 16. sırada olmak bize yakışmıyoruz. Dünya Lideri Erdoğan’ın gösterdiği hedef 2023’e Türkiye hazır, biz de diyeceğiz ki ‘Sayın Cumhurbaşkanım İzmir de hazır’ diyeceğiz.
“DÜNYANIN EN BÜYÜK SİYASİ ORGANİZASYONUN ADIDIR AK PARTİ”
İzmir’de potansiyel olduğunu ifade eden Eroğlu, “İzmir 2023 hedeflerinde Türkiye’nin öncüsü, dünyanın incisi olacak. Sadece 2023 mü? 2053 yılında Türkiye daha ileriye taşınacak. AK Parti günübirlik parti değildir. Geleceğe emin adımlarla yürüyen dünyanın en büyük siyasi organizasyonunun adıdır AK Parti. Büyük hedefi olmayan milletler tarih sahnesinden silinir. Kızıl elmamız var. Büyük hedeflerimiz var. 2071 yılında Türkiye dünyada küresel bir güç olacaktır. Varacağı limanı olmayan gemimin yardım edeceği rüzgarı da yoktur” ifadelerini kullandı.
“YAPTIKLARIMIZA HAYALLERİ BİLE ULAŞAMAZ”
AK Parti’nin yaptıklarına muhalefet partilerinin hayallerinin bile ulaşamayacağını dile getiren Eroğlu, şöyle devam etti: “AK Parti hizmetin partisidir. Dün AK Parti olarak 466 tane müjdeyi sunduk. Bu bizim sözümüzdür. AK Parti sözünün eri bir partidir. Söz verdiğimiz her şeyin üstesinden geliriz. Bir zaman Bolu Tüneli vardır. Kimse açamıyordu. Recep Tayyip Erdoğan dedi ki ‘Bolu Tüneli açılacak.’ Ferhat’ın Şirin’e kavuşması gibi Ankara İstanbul’a kavuştu. Yapmak bizim boynumuzun borcu. İzmir çok daha büyüyecek. Huzur iklimi gelecek. Selamı yayacağız. Herkese selam vereceğiz. Bütün kapıları bütün evleri ziyaret edeceğiz. Kardeşlik iklimini herkese yayacağız.”
“300 YILDIR PLAN ÜSTÜNE PLAN YAPIYORLAR”
Seçimle ilgili bir kitapçık hazırlandığını ve projelerimizin isimleri kitapçıkta bulunduğunu söyleyen Eroğlu şu ifadelere yer verdi: “Bugünden itibaren başlıyoruz. İzmir de layık olduğu yere kavuşacak. İnşallah hep beraber bütün teşkilatımızla güzel hizmetler yapacağız ama gece gündüz çalışacağız. Fazla zamanımız kalmadı. Bu seçimler var ya çok önemli. Türkiye’nin muazzam bir gelişme gösterdiğini herkes biliyor. Bu muazzam gelişmeye önünde 300 yıldır plan üstüne plan yapıyorlar. Özü bu. Türkiye’de son dönemlerde komplo, önü kesme hamleleri yapıldı ama onların bir hesabı varsa Rabbimizin de bir hesabı var.”
“TEK İSTİSNASI AK PARTİ”
Dünyada iktidar belli bir dönemden sonra oy kaybettiğini bunun dünyadaki tek istisnasının AK Parti olduğunu kaydeden Eroğlu, “Türkiye düşmanlarının heveslerini kursaklarında bırakacağız. Kim hangi anlayışta olursa olsun, ister başı açık ister kapalı olsun. Bütün vatan evlatları başımızın tacıdır. Allah yar ve yardımcınız olsun” diyerek sözlerine son verdi.
YORUM EKLE