AK Partili Şentop, Büyükçekmece’de Yerel Medya Temsilcileriyle Buluştu

AK Parti MKYK Üyesi ve AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Mustafa Şentop, Büyükçekmece’de yerel medya temsilcileriyle bir araya geldi. CHP’nin seçim beyannamesini eleştiren Şentop, “CHP beyannamesindeki kesintisiz 8 yıllık eğitim,...

AK Partili Şentop, Büyükçekmece’de Yerel Medya Temsilcileriyle Buluştu
banner230
AK Parti MKYK Üyesi ve AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Mustafa Şentop, Büyükçekmece’de yerel medya temsilcileriyle bir araya geldi. CHP’nin seçim beyannamesini eleştiren Şentop, “CHP beyannamesindeki kesintisiz 8 yıllık eğitim, imam hatiplerin içinin boşaltılması anlamına geliyor“ dedi.
AK Parti MKYK üyesi ve AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Mustafa Şentop, Büyükçekmece’de yerel medya temsilcileriyle bir araya geldi. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Şentop, CHP‘nin seçim beyannamesindeki eğitimle ilgili maddeye dikkat çekerek, “Kılıçdaroğlu diyor ki ’İmam hatipleri kapatmayacağız’. 28 Şubat’ta kimse imam hatip mi kapattı? Hayır. İmam hatip liselerine katsayı düzenlemesi yapıldı. 700 bin öğrenci sayısı 50 bine indi. Önüne engel çıkarıldı. Sistemi değiştirdiğinizde imam hatibi kapatmasanız da öğrenciler gidemiyor imam hatibe. Milletin gözünü boyamaya çalışıyorlar. ’Kapatmayacağız’ diyorlar. 28 Şubat’taki gibi yapacaklar, beyannamelerinde bu var. Önerdikleri sistem 1+8+4. Biz şu anda 4+4+4 sistemini uyguluyoruz. Tercih imkânı sağladık. Dolayısıyla CHP’nin beyannamesindeki kesintisiz 8 yıllık eğitim imam hatiplerin içinin boşaltılması anlamına geliyor” dedi.
CHP ile gerçekleşen koalisyon görüşmelerini değerlendiren Şentop, “Onların istediği programı olmayan bir koalisyon. Bakanlıkları paylaşalım. Kendilerine uygun hale gelindiğinde de hükümeti bozup seçime gitmekti. Bir macera talebiydi. Biz bu maceraya alet olmadık. Bu seçimlerde biz AK Parti’ye tek başına iktidar yolu açmak için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
Ankara’da 102 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını da değerlendiren Şentop, “HDP yöneticileri eğer terörle ilgili bir açıklama yapıyorsa pürdikkat dinlemek lazım, çünkü terör örgütünün görüşünü açıklıyor olabilir. AK Parti, siyasi ideolojisi, inancı ne olursa olsun terörle mücadeleye kararlılıkla devam ediyor. DAEŞ dahil olmak üzere. 2013 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla terör örgütü olduğuna dair karar aldı AK Parti hükümeti. HDP’ye göre kötü terör örgütü budur. PKK, PYD ise HDP’ye göre cici terör örgütüdür, sırtlarını dayadıkları için. DAEŞ’in birinci hedefi AK Parti’dir” diye konuştu.
1 Kasım seçimlerini de değerlendiren Şentop, “1 Kasım’dan sonra çıkan tabloda ne gerekiyorsa yapılır. Koalisyon kurmanın zor olduğunu ifade edeyim. 1 Kasım’da AK Parti’nin tek başına iktidar olacağı bir tablo göreceğiz. Yeniden bir seçim ihtimali sıfıra yakın” diyerek sözlerini tamamladı.
YORUM EKLE