AK Parti’li Lütfi Elvan’dan ’Siyasi Nezaket’ Açıklaması

AK Parti Antalya milletvekili adayı Lütfi Elvan, kendisinden ’Geçmişte Ulaştırma Bakanlığı yapmış biri’ olarak söz eden Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Eski Başkanı ve CHP Antalya milletvekili adayı Çetin Osman Budak’ın üslubunu eleştirdi....

AK Parti’li Lütfi Elvan’dan ’Siyasi Nezaket’ Açıklaması
banner230
AK Parti Antalya milletvekili adayı Lütfi Elvan, kendisinden ’Geçmişte Ulaştırma Bakanlığı yapmış biri’ olarak söz eden Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Eski Başkanı ve CHP Antalya milletvekili adayı Çetin Osman Budak’ın üslubunu eleştirdi. Elvan "Ben sayın Budak’tan ’biri’ diye söz etmiyorum. Projesi olmayan eleştirir, henüz muhalefetten herhangi bir proje duyamadık" dedi.
AK Parti hükümetlerinin 2002 yılından bu yana Türkiye’nin değişimi ve dönüşümü için çalıştığını, ülkeyi her alanda devler ligine çıkarmayı başardığını söyleyen Lütfi Elvan, "Hayaller gerçeğe dönüşmüş, milletimiz de verilen hizmetleri her seçimde takdir etmiş ve Ak Parti hükumetlerinden duyduğu memnuniyeti sandıkta tescil etmiştir. Ak Parti ol verdiğimiz sözlerin hep arkasında durduk. Gerçekleştiremeyeceğimiz konularda milletimize söz vermekten kaçındık" dedi.
Bu seçimde de millete layık olmak için yola çıktıklarını hatırlatan Elvan, "Bize de Antalya’ya hizmetkar olma görevi verildi. Devam eden projelerimiz var, yeni projelerimiz var. Bunları milletimizle paylaşıyoruz. Tutamayacağımız sözleri vermiyoruz. Bugüne kadar nasıl ki Antalya’nın kalkınması ve gelişmesi için çalıştıysak bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla hizmetlerimizi sürdüreceğiz" diye konuştu.
ÜSLUP ELEŞTİRİSİ
Son günlerde muhalefet adaylarının özellikle şahsına yönelik eleştirilerini gördüğünü, projelerini ortaya koyduğunu ve takdiri millete bıraktığını söyleyen Lütfi Elvan, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Eski Başkanı Çetin Osman Budak’ın üslubunu eleştirdi. Budak’ın kendisinden ‘Geçmişte Ulaştırma Bakanlığı yapmış biri’ diye söz ettiğini hatırlatan Elvan " Sayın Çetin Osman Budak da bizim hizmetlerimizi en iyi bilenlerdendir. Ben kendisinden ‘biri’ diye söz etmiyorum, çünkü Antalya’nın sorunlarının çözümünde her zaman güç birliği yapacağımıza inanıyorum. Tabii ki plan ve projesi olmayanların yapacağı tek şey eleştiridir. Biz de onların plan ve projelerini duymak ve tartışmak isteriz. Antalya için taş üstüne taş koyacak olan kim olursa olsun biz sonuna kadar destekleriz. Buna kim engel olursa da onun karşısında durmayı biliriz. Zira Antalya’nın güzel ve doğru olan her işe layık olduğunu en iyi biz biliyoruz. Bu sebeple ki eleştirmek yerine proje üretmek, alternatif sunmak, muhalefet de olsa doğru işi desteklemek onların da bir görevidir" dedi.
"MUHALEFETTEN HENÜZ BİR PROJE DUYAMADIK"
Şu ana kadar muhalefetin Antalya için için herhangi bir projesini henüz duymadığını ifade eden Elvan, "Şehrimizin ihtiyacı olan yatırımlardan niye rahatsız olduğunu anlamak mümkün değil. Biz aslında Antalya için Antalyalımız için bu şehrin insanı için söyleyecek sözü yapacak işi ve projesi olanların gerçek Antalyalı olduğunu düşünüyoruz. Bu vesileyle tüm Antalyalılar’a saygılarımı sunuyor, Antalya için adım atan herkesin arkasında olduğumu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Saygılarımla” diyerek konuşmasını tamamladı.
YORUM EKLE