26 Eylül 2015 Cumartesi 16:50
AK Parti’de Bayramlaşma Ve Aday Tanıtım Töreni Töreni
banner230
AK Parti Trabzon Bayramlaşma ve Milletvekili Aday Tanıtım Töreni, 19 Mayıs Spor Salon’unda gerçekleştirildi. Törene AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, AK Parti Trabzon Milletvekilleri ve Adayları Süleyman Soylu, Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar, Milletvekili Adayları Salih Cora ve Ergin Aydın, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Bahar Ayvazoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Halim Yılmaz, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.
AK PARTİ BİR OMURGADIR
Törende açılış konuşması yapan İl Başkanı Revi, “Öncelikle bu cennet vatan uğruna şehit olan kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz. Gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Terör örgütü mensuplarını ve yandaşlarını da lanetliyoruz. Yeni bir seçim arifesindeyiz. Yerli ve milli adaylarımızla, aday adaylarımızla, teşkilatımızla ve görev yapan tüm arkadaşlarımızla yola devam ediyoruz. Bütün aday adaylarımız önemlidir. Aday olmayanlarda asla bir eksiklik yoktur. AK Parti bir omurgadır. AK Parti fire vermez” dedi.
Milletin her ferdinin kendileri için önemli olduğunu ifade eden Başkan Revi, “Puslu havayı gördüğünde devreye giren karanlık güçler bizi yıldıramaz. Yapılan operasyonlar huzur ve demokrasi operasyonlarıdır ve tek hedef terör örgütüdür. Taşın altına elimizi hatta gövdemizi koymaktan, sorumluluktan kaçmayız. Milletin her ferdi bizim için azizdir. Siyasi nezaketle dimdik ayakta duracağız. Sandıklara sahip çıkacağız. Kurucu genel başkanımızı, cumhurbaşkanımızın tartışılmasına müsaade etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.
MİLLETİN DEĞERLERİYLE OYNAMAYI MARİFET GÖRÜYORLAR
Başkan Revi konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Bu milletin değerleriyle oynamayı marifet sayan bir parti YSK’ya başvurarak bizim seçim şarkımızın yasaklanmasını istemiş. YSK da uygun bulmuş. Seçim ile yetkili olan YSK’ya saygımız var. Ancak; işe, yemeğe başlarken, her adımızı atarken bismillah demiyor muyuz? Hep beraber bir eyleme kalkıştığımızda haydi bismillah ile yola çıkmıyor muyuz? Allah aşkına bunun neresi seçim kurallarına aykırı. Sözlerimi bitirmeden hepinizi saygıyla selamlıyorum ve ilk günkü aşkıyla haydi diyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.
BÜYÜKŞEHİR’DEN BÜYÜK YATIRIMLAR
Daha sonra söz alan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasına şehitler ve Mina’da hayatını kaybeden hacıları anarak başlayan Başkan Gümrükçüoğlu, 30 Mart 2014 yerel seçimleriyle birlikte kurulan Büyükşehir Belediyesi’nin, kuruluş ve organizasyon çalışmalarının tam olarak beş yıl içinde tamamlanabileceğini söyledi.
İlk günden itibaren bir yandan Büyükşehir Belediyesi’nin kuruluş çalışmalarına devam ettiklerini bir yandan da hizmet seferberliğini başlattıklarını ifade eden Gümrükçüoğlu, “Büyükşehir’in su ve kanalizasyon çalışmalarında bu yıl itibariyle yatırımı toplamda 157 milyon TL’dir” diye konuştu.
Konuşmasında, il genelinde sürdürülen su ve kanalizasyon çalışmalarının yanı sıra Trabzon sathında büyük bir asfalt ve betonlama çalışması gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Gümrükçüoğlu, “Bu yılki çalışmalarımızın başladığı 1 Mayıs’tan itibaren Trabzon sathına Büyükşehir Belediyesi’nin döktüğü asfalt 162 bin tona ulaşmıştır. Bu yılki asfalt hedefimiz toplamda 60 milyonluktur. Daha önce ihalelerini yaptığımız 20 milyon TL’lik yol betonlama çalışmaları da yüzde 90 oranın da tamamlanmıştır” diye konuştu.
6-0 YAPMADAN EVE DÖNMEYECEĞİZ
AK Parti Trabzon İl Kadın Kolları Başkanı Ayvazoğlu ve İl Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz da törende selamlama konuşmasının ardından AK Parti Trabzon 6.sıra Milletvekili adayı Ergin Aydın’da “Bugün burada sadece biz değil siyasetin her kademesinde yer almış insanlar var. Sayın Genel Merkez bize Milletvekili sıralamasında yer verdi. Şimdi soruyorlar, sizi 6. sıraya koydular, seçilebilecek misiniz? 6-0 yapmak kolay değil, zor da değil. 1 Kasım’a kadar ev ev, kapı kapı dolaşırsak zor değil. Bizim sırada gözümüz yok, önemli olan ülkemizin bütünlüğüdür. 1 Kasım’da 6-0 yapmadan eve dönmeyeceğiz” şeklinde konuştu.
GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ
Aydın’dan sonra konuşma yapan AK Parti Trabzon 5.sıra Milletvekili Adayı Salih Cora, “7 Haziran seçimi sonrası sandıkların açılması ile birlikte farklı bir sonuç ortaya çıkmıştır. Sırf AK Parti kaybetsin diye milletin sevdiği AK Partiyi görmezden gelmişlerdir. Biz bu manada 7 Haziran seçimlerini doğru olarak yorumladığımızda bir son değil başlangıç olduğunu gördük ve yolumuza devam ettik. İki anahtar kelime vardı güven ve istikrar. Talip olduğumuz görevin mesuliyetini ve zorluğunu biliyoruz. Trabzon gibi bir şehirde çok zor bir görev üstlendik. Dün ne söylemişsek, hangi projeyi taahhüt etmişsek onların arkasında olacağız ve gece gündüz koşturmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.
BİZ TÜRKİYE’NİN PARTİSİYİZ
Cora’nın ardından kürsüye çıkan AK Parti Trabzon 4. sıra Milletvekili Adayı Günnar yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Gece gündüz demeden çalıştık, Cumhuriyet tarihinin 2 misli 3 misli çalışmalara imza attık. Milletin bize emanet ettiği partinin temsilcileri olarak üzerimize düşenin daha fazlasını yapacağız. Bizler ülkücü kardeşlerimizin, demokrat kardeşlerimizin, milli görüşçü kardeşlerimizin kısaca bütün Türkiye’nin partisiyiz. Bizde herkese yer var. Bu yüzden Trabzon’da 6-0 diyoruz. Güçlü ve tek başına mecliste olursak bu memlekete, bu bayrağa, İslam davasına hizmet edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu.
AK Parti Trabzon 3. sıra Milletvekili Adayı Ayşe Sula Köseoğlu ise “Bizler AK Parti ailesi olarak bugün burada bu bayramı hep birlikte kutluyoruz. Bir yandan bayramımıza gölge düşüren olumsuz olaylarda yaşandı. AK Parti ile getirilen barışa kurşun sıkıldı. Millet olarak bizler bir ve iri oldukça iç ve dış düşmanlarımıza karşı fırsat verilmeyecektir. Milletimizden aldığımız güçle çözüm üretmeye devam edeceğiz. AK Parti bu ülkenin birliğinin teminatıdır. 7 Haziran seçimlerinden sonra yaşanan tabloyu hepiniz gördünüz. AK Parti’den başka Türkiye’nin her karış toprağında imzası olan başka bir parti yok. 6-0 hedefimizi bu sefer gerçekleştireceğimize inanıyorum” dedi.
BU MÜCADELE GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDECEKTİR
Köseoğlu’nun ardından konuşma yapan AK Parti Trabzon 2. sıra Milletvekili Adayı Balta, “AK Parti Cumhuriyet tarihinin en büyük güzelliklerini bizlere yaşattı. Bu topraklar üzerinde 945 senedir yaşıyoruz ve çok büyük oyunlar yaşandı. Hiçbir zaman bizi baskı ve esaret altına alamadılar. Özellikle 3 senedir analar, babalar ağlamıyordu, şehit cenazeleri yoktu. Fakat bunu çekemeyen küresel güçler harekete geçti. Bizde milli silahlarımızla onlara hak ettikleri darbeyi vurduk. Hiç merak etmesin milletimiz bu mücadele güçlü bir şekilde devam edecektir. Seçildiğimiz günden bu yana çalıştık ve projeler hazırladık. 1 Kasım seçimlerinde tekrar seçileceğiz ve hazırladığımız projeleri gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.
TRABZON TEŞKİLATI ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
Balta’nın ardından kürsüye çıkan AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı ve MKYK Üyesi Soylu, “7 Haziran’da bıraktığımız yerden başlayarak ülkemizin huzurunun ve istikrarının altına imza atabilmek için hep birlikte bu salondayız. 7 Haziran’da nerede bıraktığımızı ve 1 Kasım’ın bizim için ne ifade ettiğini biliyoruz. 1 Kasım bizim için selametimizin, huzurumuzun anahtarıdır. 1 Kasım bu milletin geleceğinin anahtarıdır. Trabzon teşkilatı 7 Haziran seçimlerinden ellerinden gelen bütün her şeyi ortaya koymuştur. Sonucunu da aldık Allah’a şükür, 6 vekil istiyorduk fakat ulaşamadık. Türkiye’de Büyükşehirler içinde oyunu en iyi koruyan ve muhafaza eden olduk.” dedi.
300 MİLLETVEKİLİ İÇİN TRABZON’DA 300 BİN OYA TALİBİZ
Soylu sözlerine şöyle devam etti: “Şimdi 1 Kasım’da Allah izin verir ve sizlerde gayretinizi ortaya koyarsanız oyunu en çok arttıran Trabzon olması için çalışacağız. Trabzon’da 7 Haziran’da 258 bin oy aldık ve Türkiye’de 258 milletvekili aldık. 300 Milletvekili istiyorsak Trabzon’da da 300 bin oya talibiz. Trabzon’un mahalleleri sokaklarını arşınladık. Sevgimizi ve emeğimizi onlarla bütünleştirmeye çalıştık. Evet, Ergin beyi de Salih kardeşimizi de TBMM’ye taşıyabilmek için ve 6-0’ı gerçekleştirebilmek için büyük bir mücadeleyi ortaya koyacağız. 13 yıllık tek başına iktidarın ne kadar önemli olduğunu milletimiz son üç buçuk ayda gördü” ifadelerini kullandı.
İLK SÖZÜMÜZ: ‘TÜRKİYE’DE PKK’YI BİTİRECEĞİZ!’
PKK’yı bitireceklerini ifade eden Soylu, “Üç buçuk aydır Türkiye’de hükümet boşluğu olmadı. AK Parti Türkiye’nin nasıl yönetileceğini bu son üç buçuk ayda göstermiştir. 6 sözümüz var, size de Trabzon’umuza da 6 sözümüz var. Nasıl bir süreç içerisinde geçtiğimizi biliyoruz. Birinci sözümüz, PKK’yı bitireceğiz bunu açık yüreklilikle söylüyorum. Biz nasıl vesayeti sona erdirmişsek biz nasıl darbeleri bitirmişsek biz nasıl oligarşik bürokrasiyi bitirmişsek Türkiye’de PKK’yı bitireceğiz” dedi.
HEDEFLERİMİZDEN SAPMA YOKTUR
Sözlerine şu ifadelerle devam eden Soylu, “İkinci sözümüz de çok açık ve net, emeklilerimiz ve dar gelirlerimizin hiçbir şüphesi olmasın. Onları refaha kavuşturacağız. Üçüncü sözümüz ise herkesin hür ve özgürce yaşadığı ülkenin adı Türkiye olacaktır. İnadına demokratik reformlarımız devam edecektir. Dördüncü sözümüz şudur, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimizden sapma yoktur. Attığımız her adım bir taraftan milli arabamız ve milli uçağımız, bir taraftan da Dünya’ya ülkemizin gücünü gösteren anlayışımız devam edecektir” şeklinde konuştu.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.