AK Parti Danışma Meclis Toplantıları Sürüyor

Ak Parti Diyarbakır Çermik Ve Çüngüş İlçe Danışma Meclis Toplantısı Yapıldı. Toplantıya, Ak Parti İl Başkanı Muhammed Dara Akar İle Çok Sayıda Partili Katıldı.

AK Parti Danışma Meclis Toplantıları Sürüyor
banner230
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, partisinin Türkiye ve bölgede barışı tesis ettiğini belirterek, 13 yıldır herkesi kucakladıklarını kaydetti.
AK Parti Diyarbakır Çermik ve Çüngüş İlçe Danışma Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantıya, AK Parti İl Başkanı Muhammed Dara Akar ile çok sayıda partili katıldı. Toplantıda konuşan Akar, partisinin Türkiye ve bölgede, 13 yıldır herkesi kucaklayarak, huzur, barış, güven ve kardeşlik ortamının tesis ettiğini belirtti. Son günlerde yaşanan olayların üzüntüsünü yaşadıklarına dikkat çeken Akar, “Sokakların terörize edilmemesi için toplum olarak üzerimizde büyük bir sorumluluk bulunmaktadır. Halkımız, kardeşliğimizin teminatı olan çözüm sürecine dört elle sahip çıkmaktadır ve halkımız bu süreçte iç ve dış mihraklar tarafından hazırlanan provokasyonlara alet olmayacaktır” dedi.
“ÇOK ÖNEMLİ BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ"
Türkiye’nin çok önemli bir süreçten geçtiğine işaret eden Akar, şunları kaydetti:
“Ekonomik olarak, Türkiye uzun bir dönemden sonra istikrarını sağlamıştır. Dünya ekonomik sorunlar yaşarken, işsizlik problemiyle boğuşurken, Türkiye bu anlamda en rahat ülkeler arasında yerini korudu. Türkiye hem ülke için de hem de ülke dışında projeler üretebilecek bir konumda. Siyaset alanında ise hiç olmadığı kadar uzlaşı kültürünün oluştuğu ve toplumsal anlamda insanların birbirine yakınlık ve kardeşlik duygularının geliştiği bir dönemi yaşıyoruz. Yaratılmak istenilen psikolojiyi dağıtmak, herhangi bir endişe ve korkuya kapılmamak gerekiyor. Türkiye güçlü bir ülkedir. Bu şekilde yapılmak istenilen eylem ve provokasyonlarla ne ekonomik ne de siyasi istikrarında hiçbir şey kaybetmeyecektir.”
YORUM EKLE