VATANDAŞLARIN SAĞLIKLI BİR ORTAMDA ALIŞ VERİŞ YAPABİLMELERİ İÇİN AÇIK PAZAR YERİ İÇERİSİNDE VE ÇEVRESİNDE HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALAN NEVŞEHİR BELEDİYESİ, VATANDAŞLARI PAZAR İÇERİSİNDE MASKE TAKARAK SOSYAL MESAFE KURALLARINA DİKKAT ETMELERİ KONUSUNDA UYARDI.

Vatandaşların sağlıklı bir ortamda alış veriş yapabilmeleri için açık pazar yeri içerisinde ve çevresinde her türlü tedbiri alan Nevşehir Belediyesi, vatandaşları pazar içerisinde maske takarak sosyal mesafe kurallarına dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, pazar ve pazartesi günleri kurulan açık pazar yeri için her türlü tedbiri alan Nevşehir Belediyesi, pazar içerisinde vatandaşların alışverişi sırasında kalabalığın oluşmaması için denetimlerini sıklaştırdı.

Nevşehir 15 Temmuz 2022 Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı Nevşehir 15 Temmuz 2022 Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı

Etrafı polis ekiplerince bariyerlerle çevrilerek giriş ve çıkışları kontrol altına alınan açık pazar yerinde, zabıta görevlilerince vatandaşların maskesiz olarak girişlerine ve alışveriş yapmalarına izin verilmiyor. Pazar girişinde ayrıca zabıta ekiplerince tüm vatandaşların ateş ölçümleri gerçekleştiriliyor.

Maskesi bulunmayan vatandaşlara belediye ekiplerince maske dağıtımının yapıldığı pazar içerisinde, tezgahlar arasında ve alışveriş sırasında vatandaşlar arasında sosyal mesafenin korunması için oldukça titiz davranan belediye ekipleri, vatandaşlara ve esnaflara kurallara uymaları konusunda sık sık uyarıda bulunuyor.

Bu arada yapılan kontrollerde 20 yaş altı gençlerin ve 65 yaş üstü vatandaşların pazara girişlerine izin verilmiyor.