Bor’da Sandık Görevlilerine Seminer Verildi

1 Kasım seçimlerinde göreve alacak sandık başkanları, başkan yardımcıları ve sandıkta görev alacak diğer kişilere Bor’da eğitim semineri verildi.Yurt genelinde 1 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek genel seçimler dolayısıyla Bor’da,...

Bor’da Sandık Görevlilerine Seminer Verildi
banner230
1 Kasım seçimlerinde göreve alacak sandık başkanları, başkan yardımcıları ve sandıkta görev alacak diğer kişilere Bor’da eğitim semineri verildi.
Yurt genelinde 1 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek genel seçimler dolayısıyla Bor’da, sandık başkanlarına, başkan yardımcılarına ve sandıkta görev alacak diğer kişilere Bor Halil Nuri Yurdakul Kültür Merkezinde eğitim seminer verilerek ne gibi bir tedbir almaları ve nelere dikkat etmeleri gerektiği belirtildi.
Saat 10:00’da başlayan seminer Niğde İl Seçim Müdürü İhsane Özüpek’in sunumuyla, Bor Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Kılınç ve Altunhisar Seçim Kurulu Başkanı Eyüp Güler tarafından gerçekleştirildi. İl Seçim Müdürü İhsane Özüpek slayt eşliğinde sandık başında görev yapacak olan Sandık Başkanlarına, yardımcılarına ve diğer görevlilere seçmenin nasıl oy kullanacağını, vatandaşın ve görevlilerin yapması gerekenleri, oy pusulalarının sayımı ve seçim kurullarına teslimi konuları anlattı.
Niğde İl Seçim Müdürü Özüpek’in konuşmalarının ardından seminere katılanların merak ettikleri sorular cevaplandırıldı.
YORUM EKLE