Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Acıgöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (MYO) ve Nevşehir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) arasında ikili işbirliği protokolü imzalandı.

2018 yılında NEVÜ bünyesinde Nevşehir’in Acıgöl İlçesinde kurulan ve 2019-2020 eğitim-öğretim yılında ilk öğrencilerini alan NEVÜ Acıgöl Teknik Bilimler MYO öğrencilerinin üniversite-sanayi işbirliği kapsamında belirlenecek alanlar üzerinde uygulamalı eğitim alabilmeleri amacıyla NEVÜ Acıgöl Teknik Bilimler MYO ile Nevşehir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) arasında protokol imzalandı.

NEVÜ Acıgöl Teknik Bilimler MYO Müdürü Doç. Dr. Serap Çoban, Nevşehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kahveci ve Nevşehir OSB Müdürü Mehmet Samet Kafalı’nın birlikte imza attı protokol çerçevesinde; üniversite-sanayi iş birliğini geliştirmek ve sürdürülebilir bir diyalog sistematiği oluşturulmak, üniversitede üretilen bilgiyi ticarileştirerek ülke ekonomisine katkıda bulunmak, üretim ve hizmet sektörlerinde inovasyon ve Ar-Ge faaliyetlerini desteklemek, Kamu, Üniversite ve Sanayi İşbirliği (KÜSİ) kapsamında müşterek faaliyetler düzenlemek, öğrencilere konusunda uzman kişiler tarafından derslerin verilmesi sanayinin isteklerine cevap verebilecek donanıma sahip teknikerler yetişmesinin sağlanması ve öğrencilerin iş yerinde uygulama yaparak, iş disiplinini görmeyi ve grup çalışması yapma fırsatı bulmalarının sağlanması amaçlanıyor.

Dr.Sadık Ahmet Caddesi’nde Yağmur Suyu Hattı Döşeniyor Dr.Sadık Ahmet Caddesi’nde Yağmur Suyu Hattı Döşeniyor