TÜRKİYE’DE KORONA VİRÜS İLE MÜCADELE KAPSAMINDA ALINAN TEDBİRLERE HARFİYEN UYAN ORTASAHİR BELDE SAKİNLERİNİN KURALLARA UYMASI VE ORTAHİSAR BELEDİYESİNİN ÇALIŞMALARI SONRASINDA BELDE DE BUGÜNE KADAR HİÇ KORONA VİRÜS VAKASI YAŞANMADI.

Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar beldesinde bugüne kadar korona virüs vakası yaşanmadı.

TOKİ 2022 Yılı Arsa Satışı Başvuruları Ne Zaman Başlıyor, İstenilen Belgeler ve Şartlar Neler? TOKİ 2022 Yılı Arsa Satışı Başvuruları Ne Zaman Başlıyor, İstenilen Belgeler ve Şartlar Neler?

Türkiye’de korona virüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere harfiyen uyan Ortasahir belde sakinlerinin kurallara uyması ve Ortahisar Belediyesinin çalışmaları sonrasında belde de bugüne kadar hiç korona virüs vakası yaşanmadı. Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş yaptığı açıklamada; "Beldemizde korona virüs vakasının yaşanmaması bizim için gurur verici bir durumdur" dedi. Ateş; “Kasabamızda bugüne kadar hiçbir korona virüs vakasına rastlanmamıştır. Bizimi için gurur verici bir durumdur. Biz de belediye olarak her 14 günde bir özellikle umumi alanları tamamen dezenfekte ediyoruz ve hijyen çalışması yapıyoruz. Bunun hediyesini de almış bulunuyoruz. Vatandaşlar bu konuda duyarlı. Birçok vatandaşımız kuralları harfiyen yerine getirmektedir. Korona virüs ile mücadelede halkımız bize yardımcı oluyor” dedi.