banner283

Zafer Bayramı Ürgüp’te kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Ürgüp'te tören düzenlendi. Hükümet konağı binası önündeki Atatürk Anıtıına çelenk konulmasıyla başlanılan törene Ürgüp Kaymakamı Hasan Kayhan, Belediye Başkanı Fahri Yıldız, İlçe Jandarma Komutanı Okan Özcan, kurum müdürleri ve daire amirleri katıldı.

Nevşehir 31.08.2016, 08:19
Zafer Bayramı Ürgüp’te kutlandı
banner230

NEVŞEHİR(MHA) 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Ürgüp'te tören düzenlendi. Hükümet konağı binası önündeki Atatürk Anıtıına çelenk konulmasıyla başlanılan törene Ürgüp Kaymakamı Hasan Kayhan, Belediye Başkanı Fahri Yıldız, İlçe Jandarma Komutanı Okan Özcan, kurum müdürleri ve daire amirleri katıldı.

Çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmada, 30 Ağustos’un Türk tarihi için çok önemli bir gün olduğu ifade edildi.

“30 Ağustos zaferi, Türklere, 26 Ağustos 1071 Malazgirt’te Anadolu’ya açılmış olan ilk büyük kapının, 852 yıl sonra tekrar ve sonsuza dek ona açık duracağını hatırlatan kutsal bir işarettir. Milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye Cumhuriyetini korumak için gerektiğinde nice 30 Ağustos’lar yaratacak güçte ve kabiliyettedir. Bugün de ülkemizin bütünlüğüne el uzatmaya kalkan hainlere gereken dersi vermekte, Cumhuriyetimizi yıkmak isteyen dış ve iç düşmanların karşısında olmaya devam etmektedir. Atatürk’ün ordusu, gelecekte de Türk vatanının bütünlüğünü ve milletinin huzur ve refahının sağlanmasının önüne çıkabilecek tehditlere karşı, sarsılmaz bir kale olarak sonsuza dek durmaya devam edecektir.” denildi.

Konuşmanın ardından tören Kaymakamlıkta ve İlçe Jandarmada tebriklerin kabulü ile son buldu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@