Yağış ve Kuvvetli Rüzgara Dikkat

Nevşehir Valiliği, İlimizde yağış ve kuvvetli rüzgârın etkili olması beklendiğinden, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Nevşehir 11.03.2019, 14:37
Yağış ve Kuvvetli Rüzgara Dikkat

Beklenen tahmini verilere göre;

Ülkemizin, yarın (12.03.2019 Salı) Orta Akdeniz üzerinden gelecek olan serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Batı bölgelerinden itibaren hafta sonuna kadar yurt genelinde etkili olması beklenen yağışların, yurdun batı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara sebep olması beklenmektedir. Bu yağışlı sistemin, Perşembe (14.03.2019) günü doğu kesimlerde etkili olduktan sonra ülkemizi terk etmesi, ancak Cuma günü batı bölgelerden itibaren tekrar yeni bir yağışlı sistemin etkili olmaya başlayacağı tahmin edilmektedir.

Yağışların, yarın (Salı) Sivas ve Yozgat illerimizin kuzey kesimlerinde, Çarşamba günü ise bölge genelinde hafif yağmur şeklinde olması beklenirken, Cumartesi günü görülmesi beklenen yağışların orta kuvvette (5-10 kg/m²civarında) olacağı,

Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlarla birlikte Cumartesi günü hissedilir derecede (6-8 derece) azalarak mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin ediliyor.

Rüzgârın, yarın (Salı) bölgemiz genelinde (Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Yozgat güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Başta soba zehirlenmeleri olmak üzere yaşanabilecek her türlü olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@