Ürgüp’de Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Ürgüp’te Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Ürgüp Merkez Sanayi Camiinde okutulan Mevlid-i Şerif ve namaz sonrası İmamlardan oluşan İlahi Korosunun düzenlemiş olduğu İlahi dinletisiyle başladı.Etkinlikler kapsamında ilk olarak; öğle namazı...

Ürgüp’de Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri
banner230

Ürgüp’te Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Ürgüp Merkez Sanayi Camiinde okutulan Mevlid-i Şerif ve namaz sonrası İmamlardan oluşan İlahi Korosunun düzenlemiş olduğu İlahi dinletisiyle başladı.
Etkinlikler kapsamında ilk olarak; öğle namazı öncesi Merkez Sanayi Camiinde Mevlid-i Şerif okutuldu, daha sonra cemaate cami çıkışında Kutlu Doğum Aşı dağıtıldı. Cemaat dağıtılan ikramları yerken İmamlardan oluşan koro cemaate ilahi okudu.

Programda konuşan İlçe Müftüsü A. Muhammed Çınar, bu yıl kutlu doğum haftasının Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı temasıyla kutlanacağını belirterek, hafta boyunca yapılacak etkinlikler hakkında cemaate bilgiler verdi.
Kaymakam Balcı’da programların düzenlemesinde emeği geçenlere ve ilahi korosuna teşekkür ederek vatandaşları hafta boyunca düzenlenecek olan Kutlu Doğum Etkinliklerine davet etti.

YORUM EKLE