Ürgüp'te seçim heyecanı

Ürgüp ilçesinde TOKİ Konutlarının iki ayrı mahalleye ayrılması nedeniyle 4 Mart tarihinde muhtarlık seçimi yapılacak. Mahalle sakinlerinden Fatih Yılman, muhtar adayı olduğunu açıkladı.

Ürgüp'te seçim heyecanı
banner230

Ürgüp Belediye Meclisinin aldığı kararla yeni kurulan TOKİ konutları 15 Temmuz Mahallesi için muhtarlık yarışı başladı.

923 konutun bulunduğu mahallede yaklaşık 1500 seçmen 4 Mart Pazar günü sandık başına giderek, oyunu kullanacak.

Ürgüp’e seçim heyecanı yaşatan yeni mahalleye muhtar adaylığını açıklayan Fatih Yılman, mahallenin eksiklerinin giderilmesi ve vatandaşların alt ve üst yapı taleplerinin vakit kaybetmeden yerine getirilebilmesi amacıyla ekibi oluşturduğunu, seçmenlerin oylarına talip olduğunu açıkladı.

1975 yılında Ürgüp’te doğan, evli ve 2 çocuk babası Yılman, “Yıllardır ekmeğini yediğim, suyunu içtiğim Ürgüp’te ikamet etmekteyim. 2010 yılına kadar babamın yanında 22 yıl kunduracılık mesleğini ifa ettim. Sanatkârlık ve ticaretle uğraştım. 2010 yılında bölgemizin de geçim kaynakları arasında bulunan balonculuk sektöründe, sıcak hava balon pilotu olarak Atmosfer Balonculukta çalışmaya başladım ve halen devam etmekteyim. İyi derecede İngilizce ve Japonca biliyorum. “Halka Hizmet Hakka Hizmettir” düsturu gereği çıktığım bu yolda güzide mahalle sakinlerimizin her birine hakkaniyetle davranıp herkese aynı derece yakın olacağımı söylemek isterim. Dört duvar arasına saklanıp ulaşılmaz muhtarlık anlayışından ziyade 24 saat hangi sebeple olursa olsun yanınızda olan bir muhtarlık prensibiyle yola çıktık. 'Sorunu çözmek için yaşamak gerekir' ‘Doğruluk ve dürüstlük servetimiz olsun, tercihiniz Fatih Yılman olsun” dedi.

YORUM EKLE