Urgenç; Kurtlar Dağlarda Ölür. Şimdi Hepimiz Üşüyoruz

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur URGENÇ Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadete erişinin 10.yılında Yazıcıoğlu’nu anlatan bir yazı kaleme aldı.

Nevşehir 26.03.2019, 08:00
Urgenç; Kurtlar Dağlarda Ölür. Şimdi Hepimiz Üşüyoruz
banner230

Urgenç’in Sosyal Medya Hesabından paylaştığı Muhsin Yazıcıoğlunu anlatan yazısı şu şekilde;

1954 kışında Sivas Şarkışla Elmalı köyünde doğdu. Tüm hayatını devletinin bekasına adadı. Güzel anasına hep Devlet beni çağırıyor dedi. Gitti. Kurtlar dağlarda ölürdü. Bir karakışta Keş dağlarında uçmağa gitti. İlk ve Orta Öğrenimini Şarkışla´da tamamladı. 14 yaşında Şarkışla´da Genç Ülkücüler hareketine katıldı. Üniversite eğitimi için Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesine girdi. 20 Yaşında Ülkü Ocakları Genel başkan yardımcılığı görevinde bulundu. (1972) Ülkü Ocaklarının Genel başkanı oldu. 24 yaşında Ülkücü Gençlik derneğini kurdu. (1978) Bahçelievler ve Maraş olayları nedeniyle suçlandı. Yargı suçsuzluğunu ortaya koydu. 1980 darbesinde MÇP ve Ülkücü kuruluşlar davasında yargılandı. 5.5 yılı hücrede olmak üzere 7.5 yıl Mamak´ta hapis yattı. “Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum. Durun kapanmayın pencerelerim Güneşimi kapatmayın
Beton çok soğuk, üşüyorum.” Şiirini burada yazdı. Suçsuz bulundu ve beraat etti. Toplamda 10 yıl ceza evinde kaldı. Günlerce ceza evinde işkence gördü. Ayaklarından tuz verildi. Cereyan verildi. "Ne kaderime ne devlete küstüm. Yarabbi kahrında hoş lütfunda hoş." dedi. Hedef Kızıl Elmaydı. Ülkü,  man, İnançla mücadele etti. Çatlı ve Pehlivanoğlu´nun dava arkadaşı idi. Yol arkadaşları için Ankara´yı ateşe vermekten geri durmayacağını belirtti. Cezaevindeki ülkücülere ve ailelerine yardım etmek amacıyla Sosyal Güvenlik ve Eğitim vakfını kurdu. 1980 yılına kadar MÇP Genel müşavirliği görevini yerine getirdi. 1992 yılında BBP´yi kurdu. 19-20 ve 23.Dönem Sivas Milletvekili olarak Meclise girdi. 25 Mart 2009´da Şüpheli biçimde Helikopteri Keş dağında düştü. Kurt dağda şehit düştü. Hepimiz üşüdük. Vasiyeti üzerine Kocatepe´de kılınan cenaze namazının ardından Türk Bayrağına sarılı naaşı 700.000 kişinin katılımıyla, Taceddin dergahına defnedildi. “Ve Vatanın sevmenin çilesini biz çektik, Onlar Edebiyatını yaptılar.” Dedi. Büyük ölülerin arkasından konuşulmaz matem tutulur. Dua ediler.

Şimdi hepimiz üşüyoruz Reis
Ruhun Şad, Mekanın Uçmağ olsun.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@