Terzioğlundan otopark projesi

Saadet Partisi Nevşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Fatih Terzioğlu, seçilmesi durumunda hayata geçirmeyi planladığı çalışmalarla ilgili bilgiler aktarmayı sürdürdü.

Nevşehir 27.03.2019, 13:15
Terzioğlundan otopark projesi
banner230

NEVŞEHİR(MHA) Terzioğlu, “Altı otopark işyeri söylemimizi de açmak istiyorum. Nevşehir’de ve ülkemizde en büyük sorunlardan biriside işsizliktir. Olgun bir anlayışın (rüşt) en temel görüşünün üretimi artırmak olduğunu bunun için gerek sanayi gerek tarımda bunu destekleyeceğimizi bildirmiştik. Ancak üretimin ekonomik değerinin olması pazarlama iledir. Bir çiftçi olarak 200 ton patates ürettiğinizi varsayalım. Suyu, gübresi, mazotu, işçiliği, depolaması derken en iyi koşullarda 35-40 kuruşa mal etmişken satamadığınızda veya bu değerin altında sattığınızda zarar edersiniz. Ve artık ekmemeye başlarsınız. Bu durumda patates 3,5 lira olmuş olabilir. Ancak çoğu çiftçi yine zarar etmiştir çünkü ekmemiştir. Pazarlama işinde en büyük maliyet ise sabit giderler ve firedir. Bunları fiyatlarınıza yansıtmak zorunda kalışınız rekabet gücünüzü azaltır.  Bunun vatandaşa yansıması ise alım gücünün azalmasıdır. Bir alışverişe çıktığınızda 1 kilo elmada 1 TL fark yansısa 10 kiloda 10 TL alım gücünüzün eksilmesi demektir. Sabit giderlerden en büyüğünü ise dükkan kiraları teşkil etmektedir. İşte bu noktada diyoruz ki mülkiyeti belediyeye ait yerlerde altı otopark üzeri Nevşehir’in görünümünü bozmayacak işyerleri ve üstü yeşil alan altı işyeri yapılar yapıp, belediyenin satılmaz mülkü haline getirip, uygun bir kira ile müteşebbislere kiralayacağız. Böylelikle hem belediye için kira bedeli yanı sıra artan işletme sayısından dolayı bir gelir sağlayacağız hem de kirayı uygun tutacağımız için kira giderinden dolayı işyeri açamayan müteşebbislere iş imkanı sağlamış olacağız. Bunun halkımıza yansıması ise elma örneğinde ki gibi kira bedellerindeki düşme nedeniyle fiyatlara yansıyacak düşme ve alım gücü artışıdır. Bu anlayış bağlamında belediyeye ait mevcut işyerlerinde de kiraları makul seviyelere çekeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Terzioğlu TOKİ'de kapı kapı dolaştı 

NEVŞEHİR(MHA) Saadet partisi Belediye Başkan adayı Dr. İsmet Fatih Terzioğlu kadın kolları ile birlikte TOKİ'de ikamet eden hane sahiplerinin kapısını çaldı, desteklerini istedi. Seçime sayılı günlerin kaldığı bu dönemde çalışmalarına yoğunluk veren Saadet partisi Belediye Başkan adayı dün akşam da TOKİ birinci ve 2. Etapta ziyaretler gerçekleştirdi. Birçok hane sahibi karşısında belediye başkan adayını görünce şaşkınlıklarını gizleyemediler. Terzioğlu ve ekibi ziyaretlerden memnun bir şekilde ayrıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@