Tanrıver : "Yeni Anayasa ile Vesayet Ruhu Ortadan Kalkacak"

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişi sağlayan 18 maddelik anayasa değişikliği teklifinin tümünün Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda yapılan oylamada 339 oy ile kabul edildiğini belirterek, anayasa değişikliğinin yasalaşması ile Türkiye’de vesayete dayalı sistemin ortadan kalkacağını söyledi.

Nevşehir 21.01.2017, 17:04
Tanrıver : "Yeni Anayasa ile Vesayet Ruhu Ortadan Kalkacak"
banner230

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, Türkiye’nin bu değişiklik ile birlikte gerek bugününe ve gerekse geleceğine daha da umutla bakacağını ve yeni anayasa Ülkemizde önemli gelişmelerin sağlanacağını ifade etti.

Bugüne kadar anayasada bir dizi değişikler yapılmasına rağmen,  vesayet ruhunun devam ettiğini söyleyen Tanrıver, TBMM’nde görüşülerek kabul edilen 18 maddelik anayasa değişikliğinde artık son sözü milletin söyleyeceğini kaydetti.

Türk Milletinin her zaman en doğru kararı vereceğine olan inancını yineleyen Tanrıver ; “Artık önümüze bakıyoruz. Yakın bir tarihte anayasa için sandık başına gideceğiz inşallah. Tüm teşkilatlarımız olarak referandumda iyi bir sonuç elde edilmesi yönünde çalışmalarımızı başlattık. Gerçekleştirilen 18 maddelik anayasa değişikliğinin vatanımıza aziz milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 10 Aralık 2019
İmsak 06:13
Güneş 07:41
Öğle 12:39
İkindi 15:06
Akşam 17:27
Yatsı 18:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@