Soylu, "Toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yaptı"

CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıslan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, valilere , “ CHP İl Başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim"

Nevşehir 30.06.2018, 12:11
Soylu, "Toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yaptı"

CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıslan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, valilere , “ CHP İl Başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim" sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yaptığını belirterek, bunun sonucunda çıkabilecek olumsuzlukların sorumluluğunun kendisinde olacağını ifade etti.

CHP Nevşehir 27.Dönem Milletvekili Faruk Sarıslan parti il binasında düzenlediği basın toplantısında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, CHP il başkanlarının şehit cenazelerine alınmaması yönünde valiliklere verdiği talimata tepki gösterdi.

CHP Nevşehir 27.Dönem Milletvekili Faruk Sarıslan basın açıklamasında şunları söyledi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, valilere , “ CHP İl Başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim" sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır. Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir.Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır. AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahdillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir. Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir. Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkan veren iktidardır.”

 

banner230
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@