Sezaryen Doğum Oranı Düşük Hastane ve Doktor Ödüllendirildi

Nevşehir’de sezaryen doğum oranları düşük olan Nevşehir Devlet Hastanesin de görevli doktora başarı belgesi verildi.

Nevşehir 04.05.2018, 16:37
Sezaryen Doğum Oranı Düşük Hastane ve Doktor Ödüllendirildi
banner230

Sağlık Bakanlığının 2014-2017 stratejik planında belirlenen 'Sezaryen, Anne, Bebek Eylem Planı' kapsamında sağlıklı nesiller için anne, çocuk ve ergen sağlığını korumak ve geliştirmek, anne ve çocuk sağlığı hizmetlerinde standardizasyonu sağlamak, hizmet kalitesini ve sunumunu iyileştirmek, hizmetlerin etkin kullanımını arttırmak amacıyla, anne ve bebek açısından daha sağlıklı olan normal doğum oranının arttırılması ve mecbur kalmadıkça sezaryen doğuma başvurulmaması için çalışmalar yürütülmeye devam ediyor.

Söz konusu eylem planında, normal yolla doğum yaptırma oranı yüksek olan hekimlere başarı belgesi verilmesi kararlaştırıldı. Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü, Nevşehir Devlet Hastanesinde görev yapan ve 2017 yıllı içerisinde normal yolla doğum yaptırma oranı yüksek olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzman doktoruna başarı belgesi verdi.

Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Nevşehir Devlet Hastanesinde görev yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ayça Peker ‘e 2017 yılında Nevşehir İlinde “Primer Sezaryen Oranı” En düşük hekim olarak belirlendi.

Nevşehir Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından başarı belgesi verilmesi kararlaştırıldı.İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, makam odasında, Op. Dr. Ayça Peker’e göstermiş olduğu üstün gayret ve özverili çalışmalarından dolayı Teşekkür Etti ve Başarı Belgesini takdim etti.

Yorumlar (2)
Emel 1 yıl önce
Ayça hanım ömrümden 30 yıl götürdü 17 temmuz 2019 da bana önce dış gebelik dedi sonra dış gebelik olmayabilir kese görünüyor ama kese gelişmemiş büyümüyor riskli ve sorunlu gebelik gebeliği sonlandıracağız şeklinde şeyler söyledi kanama şikayetiyle gitmiştim normalde Antalya da yaşıyorum Nevşehir’de tatildeydik biz istemiyoruz sonlandırmak diyerek reddedip Antalya’ya geldik 19 temmuz 2019 da Ali Fuat isminde bir doktora geldik arkadaş acele etmiş biraz dedi normal seyrinde devam eden gebelik dedi ve kalp atışlarını bile dinletti iyiki Ayça hanımı dinleyip gebeliği sonlandırmasına müsaade etmemişiz
Seda Doğan 6 ay önce
Aldığı ödül sizi yanıltmasın hastalarına saygı konusunda oldukça eksiktir . Maleaef Sivastayken kontrol mecburiyetinde kaldım siz avam ben prenses edalari yüzünden kendimi özele zor attım:(

Gelişmelerden Haberdar Olun

@