Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç'ın 'Anneler Günü' Mesajı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç Anneler Günü Dolasıyla Bir Kutlama Mesajı Yayımladı.

Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç'ın 'Anneler Günü' Mesajı
banner230

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç Anneler Günü Dolasıyla Bir Kutlama Mesajı Yayımladı. Rektör Kılıç Mesajında:

"Hayatının her anını hesapsız şekilde çocuğuna hediye eden anne, evladının varlığı için kendi varlığından feragat ederek dünyanın en kutsi vazifesini yerine getirir. Bedeli ödenmesi mümkün olmayan annelik, sabır ve metanetin en önemli sembolü; şefkat, merhamet ve muhabbetin emsalsiz makamıdır.

Annenin çocuğuna sunduğu karşılıksız sevgi ve fedakârlık, değeri ölçülemeyecek kadar kıymetlidir. Zira inancımızda annenin kıymeti “Cennet, anaların ayakları altındadır” şeklinde en güzel ifadeyle ortaya konmuştur. Bu itibarla onlar için ne yaparsak yapalım, bizim için geçirdikleri uykusuz bir geceye bile denk olmaz. Yüreğimizi sonsuza dek onlara açmak, bir evlat olarak yapabilecek en güzel davranıştır.

Anneler Günü vesilesi ile üniversitemiz akademik ve idari personeli ile birlikte tüm annelerin bu özel gününü kutluyor; şefkat ve fedakârlığın timsali olan bütün annelerimize evlatlarıyla birlikte sağlık, esenlik ve mutluluklar diliyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2015, 15:35
YORUM EKLE