Rasim Arı, "Nevşehir'e 10 bin kişilik Stadyum yapacağız"

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı, Nevşehir'de 10 bin 50 kişilik Kapadokya Stadyumu yapılacağının müjdesini verdi.

Nevşehir 27.03.2019, 00:17 27.03.2019, 08:24
Rasim Arı, "Nevşehir'e 10 bin kişilik Stadyum yapacağız"
banner230

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı, Nevşehir'e 10 bin 50 kişi kapasiteli, modern yeni bir Stadyumunun yapıalcağının müjdesini verdi.

Başkan adayı Rasim Arı açıklamasında, “10 bin 50 kişilik Kapadokya Stadyumu iismiyle, Nevşehir’imize yeni bir stadyum inşa edilecek. Nevşehir’deki futbol potansiyelini değerlendirebilmek adına şehrin eskiyen stadyumunun yerine 10 bin 50 kişilik yeni ve modern bir stadyum projesi hayata geçirileceğiz. Nevşehir’de başta Nevşehir Belediyespor olmak üzere tüm futbol kulüpleri yeni yapılacak stadyum ile gelirlerini artırabilme fırsatına kavuşacak. Şimdiden Nevşehir’imize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

"Nevşehir'imize Tam Anlamıyla Bir Spor Kompleksi İnşa Ediyoruz" açıklamasında bulunan Başkan Adayı Rasim Arı, Sportif alandaki projelerinide şöyle sıraladı:

Kapadokya Stadyumu

-Nevşehir Belediye Sporumuzu daha yukarılara taşıyacak 10.050 kişilik Kapadokya Stadyumu

Futbol Kamp Eğitim Merkezi

- 8 Antrenman sahası ve profesyonel bir futbol sahasının yer aldığı üst düzey bir Futbol Kamp Merkezi kuracağız.

-Ve futbolun devlerini Nevşehir’imizde ağırlayacağız.

-Bu sadece büyük futbol takımlarının şehrimize gelmesini değil önemli turnuvalara ev sahipliği yapabilmemizi sağlayacak. 


Elit Sporcu Merkezi 

Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonalarında derece yapmış sporcularımız, branşlarında her türlü imkânın sunulduğu modern tesislerde kamp yapma fırsatı bulabilecek. Merkeze ilk kez gelen sporcuların kan, kemik ve yetenek testlerini yapacak ve en uygun branşa yönlendireceğiz.

Tenis Akademisi

Nevşehir’e dünya standartlarında bir Tenis Akademisi kuracağız. Bu akademide uluslararası standartlarda tenis kortları ve kapalı spor salonu yer alacak. Kapadokya Cup adı altında uluslararası bir Tenis Turnuvası düzenleyecek, bu turnuvada dünya markalarını buluşturacağız.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@