Rasim Arı, "Kadınlar bizim baş tacımız”

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan adayı Rasim Arı, "Kadınlar bizim baş tacımız” dedi.

Nevşehir 02.03.2019, 20:09
Rasim Arı, "Kadınlar bizim baş tacımız”

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan adayı Rasim Arı, Yeni Mahalle Lale Caddesi Meteris mevkiinde yer alan seçim irtibat bürosunda kadınlarla bir araya geldi.

Eşi Melek Arı hanımefendinin de katıldığı buluşmada, AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Başkan seçilmesi halinde Nevşehirli hanımlar için planladığı projelerden bazılarını anlattı. 

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan adayı Rasim Arı burada yaptığı açıklamasında, “Partimizde kadınların ayrı bir değeri var. Özellikle 1994 seçimlerinde Cumhurbaşkanımız, Büyükşehir Belediye Başkanı olmadan önce kadınlarımızla yola çıktı. Onlardan destek aldı. Sahada onlar hep vardı. O zamandan beri kadınlarımızın AK Partimize desteği devam ediyor. Onlarsız çalışamıyoruz. Kadınlarımız bizim baş tacımız” dedi.


Kadınlarla alakalı projeleri olduğuna dikkat çeken Rasim Arı, “Bunlardan birisi, kadınlarımızın ürettiği malları değerlendirdiği bir ‘Kadın Üretim Merkezi’ açmak. Orada kadınlarımıza meslek edindireceğiz. Meslek edinecekler, zamanlarını güzel değerlendirecekler. Ve ürettiklerini satabilecekler. Sağlık alanında da çalışıyoruz. Kanser Tarama Merkezleri Türkiye’nin dört bir yanında var. Kadınlarımızı bilgilendireceğiz, bilinçlendireceğiz. Ayrıca kreş projemiz var. Çalışan annelerimizin rahat etmesi için kreş açmak gündemimizde. Her konuda kadınlarımıza destek veriyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Rasim Arı; "Analarımız, bacılarımız hayatımızın yarısı hatta çok daha fazlasını ifade eden kadınlarımız için bayan istihadımı başta olmak üzere bir çok projelerimizi seçim beyannamesine ekledik. Allah bize bu şehre hizmet etmeyi nasip ederse ,biz kadınlara, gençlere ve çocuklara pozitif ayrımcılık göstereceğiz. Öncelikli projelerimiz arasında, kadınlara yönelik istihdam merkezleri, Kadın İstihdamı için hanımlar lokali, Kreş ve gündüz bakımevi gibi hazırladığımız bir çok projeleri en kısa zamanda hayata geçireceğimizden emin olabilirsiniz. Nevşehir'de yaşayan kadınlar bu dönemde sosyal ve ekonomik açıdan bir çok yeni imkana kavuşmuş olacaklar." şeklinde konuştu. 

Arı, "Ötekileştirmeden, ayrımcılık yapmadan hemşerilerimizin refahı için gece gündüz çalışacağız. 2023 Türkiye'sinin Yıldız Kenti, Medeniyet Şehri Nevşehir vizyonumuzu hayata geçireceğiz. Bizde bu hizmet sevdası, sizde bu azim ve kararlılık olduktan sonra inanıyorum ki hiçbir zorluk bizi yolumuzdan döndüremeyecektir. Çalışmalarımızla, hizmetlerimizle, Nevşehir'imize olan sevdamızla gümbür gümbür geliyoruz.” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@