Rasim Arı Adaylık Başvurusunu Yaptı

Rasim Arı Nevşehir Ak Parti İl Başkanlığı’na ailesi ile birlikte giderek Nevşehir Belediye Başkanlığı Aday Adaylığına resmi başvurusunu yaptı

Rasim Arı Adaylık Başvurusunu Yaptı
banner230

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı görevinden dün itibariyle istifa eden Rasim Arı, AK Parti'den Nevşehir Belediye Başkan aday adaylığı için başvuruda bulundu.

Arı, parti binasına gelerek başvuru dosyasını İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar'a teslim etti.

Daha sonra çalışma ofisinde basın toplantısı düzenleyen Arı, belediye başkan adayı olup 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimde başkan seçildiği takdirde tüm halkın söz sahibi olduğu bir yönetim anlayışı içinde çalışacaklarını belirtti.

Arı, şöyle konuştu:

"Bugüne kadar varlık sebebim olduğunu bildiğim, bundan sonra da koşullar ne olursa olsun tüm varlığımla hizmet etmeye devam edeceğim memleketim Nevşehir için hizmet etme onuruna, aday adayı olduğumu açıklamak isterim. Allah nasip eder, hemşehrilerim layık görürlerse, şehrimizi birliktelikle, Nevşehir'in her kesiminden kardeşlerimle tam bir uyum ve açık iletişimle, herkesin söz sahibi olduğu bir yaklaşımla yönetmek adına bir hayalim var.

Bu yaklaşımla, Nevşehir'e yakışır hizmetler sunmak adına sevdamız var. Türkiye'mizin göz bebeği, Nevşehir'i bir dünya markası haline getirmek adına büyük hedeflerimiz var. Bu yolda boş laf etmeyeceğiz, daima projelerle konuşacağız. Nevşehir'imize yakışanı daima eserlerimizle ortaya koyacağız." dedi.

Rasim Arı'nın Bugün Açıkladığı Projeler

Rasim ARI Kimdir?

1975 Nevşehir doğumludur. Nevşehir İmam Hatip Ortaokulu'nun ardından Pendik İmam Hatip Lisesinde eğitim görmüştür. 2001 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olmuş, ardından Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesinde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

2001 yılında Maltepe Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı olarak siyaset hayatına başlayan Arı, 2007 yılında AK Partiden Nevşehir Milletvekili adayı olmuştur.

2002 yılında Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın Danışmanlığı görevine atanmış, bürokrasi hayatına sırasıyla Devlet Bakanı Güldal Akşit ve Nimet Çubukçu'nun danışmanı olarak devam etmiştir. 2011 yılında Gençlil ve Spor Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği görevine atanan Arı, 2015 yılında devraldığı Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı döneminde bir çok önemli projeyi hayata geçirmiştir. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 09:09
YORUM EKLE