Personel toplantısının bu ay ki konuğu Mustafa Kılınç oldu

Nevşehir Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdürü Din Görevlileri Mutad Personel Toplantısının Konuğu Oldu

Nevşehir 17.04.2018, 16:04
Personel toplantısının bu ay ki konuğu Mustafa Kılınç oldu
banner230

Nevşehir ilimizde her ay düzenli olarak yapılmakta olan Aylık Mutad Personel Toplantısı, İl Müftüsü Yakup Öztürk’ün başkanlığında Müftü Yardımcısı Nazım Haksever, Ahmet Özvarinli, Yaşar Bolat ve Din görevlilerinin katılımıyla, Hacı Pembe Avlanmaz Kur’an İlimleri Merkezinde yapıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan toplantıda gündem maddelerinin müzakere edilmesinden sonra İl Müftüsü Yakup Öztürk, kısa bir konuşma yaptı ve kıymetli vakitlerini ayırarak “Vahyin Kutsadığı Şehir Kudüs” konulu konferansını sunmak üzere salonumuzu teşrif eden Nevşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Kılınç’ a teşekkür etti.

Nevşehir İl Müftülüğü Personel Toplantısında ayın konuğu olarak katılan Nevşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Kılınç Din Görevlilerine

Selam olsun                                                                                                            

Gönlü Güzel insanlara…

İçinde kin tutmayanlara…

Her şeyi Allah için yapanlara…

Allah için bir araya gelenlere…

Birbirini Allah için sevenlere…

Hani bir selam beklersin ya…

Unutulmamışım diye

İşte, o selam bizden size olsun

O selam ki; sıkıntılarınıza selamet, üzerinize rahmet, yuvalarınıza bereket yağdırsın.

Programımız hayırlara vesile olsun. Diyerek sözlerine başlayan Kılınç şöyle devam etti “Tevhit inancının önderleri olan peygamberlerin Allah'ın dinini en yoğun olarak insanlara tebliğ ettikleri kutsal bir mekan olan Kudüs, tarih boyunca birçok devlet ve milletin ilgi odağı haline gelmiştir. Kudüs, imar edildiği günden bu yana Şam diyarının merkezi ve başkenti olagelmiştir. Hz. İbrahim ve Hz. Lut'un Filistin bölgesine gelip yerleşmelerinden itibaren bu bölgenin tümü mübarek kabul edilmiştir. ''Biz onu İbrahim'i ve yeğeni Lut'u alemler için mübarek kıldığımız arza yere ulaştırıp kurtardık.'' (Enbiya; 71). Bereketli kılınan bu bölgenin mübarek olarak kabul edilmesinin nedeni, Cenab-ı Allah'ın hikmetiyle buradan pek çok peygamberin gelip geçmesi ve burada vefat edip defnedilmesi veya meyve ve sebzelerle etrafının bereketlendirilmiş olmasından ileri gelmektedir. Hz. Peygamber; ''Ziyaretler ancak üç mekana yapılır. Mekke'deki Mescidu'l-Haram' a, Medine'deki benim bu mescidime ve Kudüs'teki Mescid-i Aksa' ya,'' buyurmuştur” dedi.

Nevşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Kılınç, İsra ve Miraç konularında bilgiler verdi. Bununla birlikte Din Görevlilerine tecrübeleri ve mesleki temsil konularında da açıklamalarda ve tavsiyelerde bulundu.

Dilek ve temennilerin ardından İl Müftüsü Yakup Öztürk Nevşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Kılınç’ a konuşmalarından dolayı teşekkür etti.

Kaynak: Kaynak: Manşet Haber Ajansı (MHA)
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@