Pazar Yerinde Koronavirüs Tedbirleri

Nevşehir Belediyesi tarafından, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında pazar yeri girişinde ateşleri ölçülen vatandaşlara maske dağıtıldı.

Nevşehir 03.05.2020, 13:42
Pazar Yerinde Koronavirüs Tedbirleri

Kapalı pazar yerinin koronavirüs önlemleri kapsamında geçici süreyle yeniden kapatılmasının ardından, eski Nevteks arazisi üzerinde kurulan pazar yerinde, önlem ve kontroller sıklaştırıldı.

Etrafı bariyerlerle ile çevrilen pazar alanına giriş ve çıkışlar belirlenen alanlardan güvenlik güçleri ve zabıta kontrollünde yapılırken, 65 yaş ve üstü ile 20 yaş ve altındaki vatandaşların girişlerine polis ve zabıta görevlilerince izin verilmedi.

Pazar yeri girişinde vatandaşların ateşlerini ölçen belediye görevlileri, maskesiz gelen vatandaşlara maske dağıttı.

Belediye ekiplerince dezenfekte edilen pazar alanında Zabıta Müdürlüğü ekipleri esnafları ve vatandaşları maske kullanımı, sosyal mesafe ve el ile ürün seçilmemesine yönelik yasaklar konusunda sık sık bilgilendirdi.

Yorumlar (1)
Erhan gümüşsoy 2 yıl önce
Evet pazar esnafları bizim sağlığımız için dışarda olması çok güzel.lakinn içerde olduğu zaman yıllardır otoparka beş kuruş vermezken birlik olmamız gereken zamanda türkçeyi bile konuşamayan şahısların otopark ücreti almasını ne belediye başkanımıza nede pazarcılar odası başkanına hiç yakıştıramadık mademki böyle bişey yapılcaktı geçen ay olduğu gibi eski pazar yerinde kalsaydı en azından daha düzenliydi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@