NEVÜ Geleceğin Antrenörlerini Yetiştirecek

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu bünyesinde açılan ve 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında ilk öğrencilerini alacak olan “Antrenörlük Eğitimi Bölümü” ile geleceğin antrenörlerini yetiştirecek.

Nevşehir 07.08.2018, 18:10
NEVÜ Geleceğin Antrenörlerini Yetiştirecek

Özel yetenek sınavı ile öğrenci kabul edecek olan NEVÜ Spor Bilimleri ve Teknoloji Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Bölümü için ön kayıtlar başladı. Genel kontenjan ile 22 erkek - 22 kadın, milli olimpik 3 erkek – 3 kadın, milli olimpik olmayan 2 erkek – 1 kadın, engelli aday kontenjanı dahilinde ise 3 erkek 3 kadın olmak üzere toplam 60 öğrencinin özel yetenek sınavı başvuruları,  09 Ağustos 2018 tarihinde sona erecek.

Antrenörlük Eğitimi Bölümüne Kayıt Şartları

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Bölümüne; T.C. veya K.K.T.C vatandaşı olan, spor liselerinden, liselerin spor alan/kol bölümlerinden mezun olan adaylar ile milli sporcuların 2018 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı, TYT’den en az 160.000 ham puan almış, liselerin diğer alan/ kol ve bölüm mezunlarının 2018 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı, TYT’den en az 180.000 ham puan almış, 2018 TYT Merkezi yerleştirme sistemi ile herhangi bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adaylar başvurabilecek.

Ayrıca engelli adaylardan (bedensel engelli, görme engelli, işitme engelli, MR (mentalretardasyon) ile “yaygın gelişimsel bozukluklar” (otizm spektrum bozuklukları (OSB), Asperger sendromu, RETT sendromu, dezintegratif bozukluklar, sınıflanamayan grupta yer alan yaygın gelişimsel bozukluklar) durumlarını, “engelli sağlık kurulu raporu” ile belgelemeleri kaydıyla 2018 TYT puanlarının 100 ve üzerinde olan adaylar başvuruda bulunabilecek.

NEVÜ Damat İbrahim Paşa Yerleşkesi Spor Merkezinde başlayan ön kayıtların ardından başvurularını yapan antrenör adayı öğrenciler,  13-15 Ağustos 2018 tarihlerinde NEVÜ Spor Merkezinde gerçekleştirilecek olan özel yetenek sınavına girecek.

 Özel Yetenek Sınavı Bilgilendirme Kılavuzuna Ulaşılabilecek Web Siteleri:

https://www.nevsehir.edu.tr/

https://sporbilimleri.nevsehir.edu.tr

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@