Nevşehir’e İlk Öğrenci Grubu Kardeş Ülke Azerbaycan’dan Geldi

TRT 39.Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği Kapsamında Nevşehir’e İlk Öğrenci Grubu Kardeş Ülke Azerbaycan’dan Geldi

Nevşehir’e İlk Öğrenci Grubu Kardeş Ülke Azerbaycan’dan Geldi
banner230

TRT 39.Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında Nevşehir’e İlk öğrenci grubu kardeş ülke Azerbaycan’dan geldi. Azerbaycan’dan gelen öğrenci grubunu H.Lütfi Pamukçu Ortaokulu Müdürü Harun ÖCAL, öğretmenler, öğrencileri misafir edecek aileler, misafirleri havalimanında çiçeklerle karşıladılar.

H.Lütfi Pamukçu Ortaokuluna TRT ekibi ile gelen öğrencileri, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat SALTIK, H.Lütfi Pamukçu Ortaokulu öğretmenleri, öğrenciler ve öğrencileri misafir edecek olan ev sahibi aileler karşıladı.

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat DEMİR, Azerbaycan’dan gelen öğrencilere kardeşliği simgeleyen Türkiye ve Azerbaycan bayrakları ile birer gül takdim etti. Daha sonra grup konfetiler eşliğinde H.Lütfi Pamukçu Ortaokulu toplantı salonuna geçti. Burada Azerbaycan’dan gelen misafirlere ikram edilmek üzere Türk ve Azeri birer öğrenci tarafından pasta kesildi. Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat DEMİR misafir gruba bir konuşma yaptı. Konuşmalarında Sayın DEMİR  “ Türkiye ve Azerbaycan arasındaki kardeşlik ve dostluk her zaman devam edecektir. Azerbaycan TRT 39.Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği Kapsamında Nevşehir’e gelen ilk ekip olmasından memnuniyet duyuyoruz. Sizleri bu etkinlik kapsamında Nevşehir’de en iyi şekilde misafir edeceğiz. İnanıyorum ki hep birlikte TRT 39.Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’ni en iyi şekilde kutlayacağız.” diyerek konuşmasını tamamladı.

YORUM EKLE