banner271

Nevşehir’de lise öğrencileri ve öğretmenlerinden Mehmetçik için kan bağışı

Nevşehir Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’nda görevli Mehmetçiklerin yanındayız mesajı vermek üzere kan bağışında bulundu.Nevşehir Lisesi öğretmen ve öğrencileri her yıl düzenledikleri kan bağış...

Nevşehir’de lise öğrencileri ve öğretmenlerinden Mehmetçik için kan bağışı
banner230

Nevşehir Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’nda görevli Mehmetçiklerin yanındayız mesajı vermek üzere kan bağışında bulundu.

Nevşehir Lisesi öğretmen ve öğrencileri her yıl düzenledikleri kan bağış kampanyasının bu yıl altıncısını düzenledi. Bu yılki düzenlenen kan bağış kampanyasını Afrin’de mücadele eden kahraman Mehmetçiklerin yanındayız mesajı vermek üzere düzenlediklerini söyleyen okul müdürü Muhammed Orçin, "Yaşı tutan 35 öğrencimizin yanı sıra 15 de öğretmen olmak üzere 50 ünite kan bağışında bulunduk" dedi. Orçin, “Biz Nevşehir Lisesi olarak yılda bir defa olmak üzere bu yıl altıncı defa kan bağış kampanyası düzenliyoruz. Burada amacımız öğrencilere güvenli bir kan bağışının hem karşılıksız hem de kan bağışı bağışlamanın alışkanlığını hedefliyoruz. Bu yılki kampanyamıza özgü olarak Afrin’de mücadele eden kahraman yiğitlerimizin yanında olduğumuzu vurgulamak amacıyla bu temalı bir kan bağışı gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin kan bağışına ilgisi geçmiş yıllardan daha fazla. Yaşı tutan 35 öğrencimiz kan bağışında bulundu” diye konuştu.
YORUM EKLE