Nevsehir Öğretmenevi İnşaatı Hakkında Basın Açıklaması

Nevsehir Öğretmenevi İnşaatı Hakkında Firma Yetkilisi Yücel Katmakaya tarafından yapılan Basın Açıklaması

Nevsehir Öğretmenevi İnşaatı Hakkında Basın Açıklaması
banner230

BASIN AÇIKLAMASIDIR

Taahhüdümüz altında yapımı devam eden Nevşehir öğretmen evi inşaatı ile ilgili daha önce görsel ve yazılı basında çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. İnşaatımızın bitim süresi 01.08.2017 dir ancak projede eksik çizilen ve unutulan çok ciddi hatalar mevcuttur projedeki eksik imalatlar ve proje kapsamında yapım işi ile ilgili gecikmeler yaşanmıştır. Firmamız daha önce yapmış olduğu sayısız kamu kurum ve kuruluşu projelerini eksiksiz ve süresinden önce teslim etmiştir. Ancak daha önce yapmış olduğumuz yüzlerce projede bu tür olaylarla karşılanmamıştır. Firmamızın daha önce teslim ettiği işlerin tüm bilgi ve belgeleri mevcuttur. Firmamız gerek iş tecrübesi gerek daha önce yapmış olduğu kamu kurum ve kuruluşlarının işleri ile ilgili birçok referansa sahiptir

1:) Yapmış olduğumuz temel kazı çalışmalarında yer altından doğal su kaynakları çıkmıştır. Çıkan doğal kaynak suları yaklaşık 2 yıldır hala bir çözüme kavuşturulamamıştır. Dolayısıyla yapmış olduğumuz imalatlara engel olmuştur.

2:) Projede olmayan ancak yapılması mecburi olan iş kalemleri ile ilgili ciddi gecikmeler ve iş artışları olmuştur. Dolayısıyla süresinde bitmemesinin sebebi projede olmayan ama yapılması zorunlu olan iş kalemlerinden süre uzatımına gidilmiştir.

3:) Projede bakanlığın ve kamu ihale mevzuatında açık ve net olarak belirtilmesine rağmen tek bir firmayı temsil eden ve sadece o firmanın ürününü karşılayan imalatlar kullanıldığı için firmalar faiş bedeller ve akılalmaz şartlar sunarak hem maddi hem zaman olarak firmamızı ciddi derecede zarara uğratmışlardır.

SAYGILARIMLA
Frma Yetkilisi
Yücel KATMAKAYA
11.08.2017

YORUM EKLE