Nevşehir Doğa Koleji Kurucu Genel Müdürü Sebahattin Yılmaz 8 Mart "Dünya Kadınlar Günü" mesajı yayınladı

Nevşehir Doğa Koleji Kurucu Genel Müdürü Sebahattin Yılmaz 8 Mart "Dünya Kadınlar Günü" münasebeti ile yaptığı açıklamada:

Nevşehir 08.03.2019, 11:55 08.03.2019, 13:59
Nevşehir Doğa Koleji Kurucu Genel Müdürü Sebahattin Yılmaz 8 Mart "Dünya Kadınlar Günü" mesajı yayınladı

"Toplumun ve ailenin temel yapı taşı olan kadınların şiddete maruz kalmadığı, ezilmediği, ayrımcılığa tabi tutulmadığı ve istismar edilmediği bir dünya oluşturmaya katkı sağlamak; yöneticiler ve idareciler başta olmak üzere toplumun tüm dinamiklerinin en önemli görevi ve sorumluluğu olmalıdır." dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle açıklama yapan Yılmaz, kadının toplumdaki konumunun geliştirilmesine yönelik özellikle son yıllardaki farkındalığın arttığına dikkat çekti.

Kadınlarımıza yönelik ayrımcı, dışlayıcı ve şiddet içeren uygulamalar sona erdirilebildiğinde, tüm kız çocuklarımız eğitimin her seviyesinden yararlanabildiğinde, kadınlarımıza hak ettikleri saygı gösterildiğinde, bu konuda gerekli toplumsal bilinç sağlandığında, ülke ve millet olarak geleceğe çok daha güvenle bakabileceğimiz muhakkaktır. Bizlerin, bu konuda üzerimize düşen görevleri layıkıyla yerine getirmek konusundaki azim ve kararlılığımız en üst seviyededir. Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemiz ve tüm dünya kadınlarının günlerini can-ı gönülden kutluyorum.

Kadınlara yılın bir günü değil, yılın tüm günlerinde hak ettikleri değerin verilmesi temennisiyle kadınlarımıza saygılarımı sunuyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum." dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@