Nevşehir Doğa Koleji Hollanda’da Türkiye’nin Gururu Oldu

Hollanda’nın Zoetermer şehrinde düzenlenen, Türkiye’yi temsilen Nevşehir Doğa Kolejinin katıldığı 2019 MUN’Alfrink (Model United Nations of Alfrink) Closing Ceremony ( kapanış seremonisi) sona erdi.

Nevşehir Doğa Koleji Hollanda’da Türkiye’nin Gururu Oldu
banner230

Nevşehir Doğa Koleji öğrencileri ve öğretmenleri Hollanda’nın Zoetermer şehrinde Alfrink Kolejinde düzenlenen MUN'Alfrink (Model United Nations of Alfrink) katılarak Türkiye’yi temsil ettiler.

Bir hafta süren program süresince öğrencilerin; Fransa, İsveç, Almanya, Hindistan, İspanya, İngiltere gibi ülkelerden gelen diğer yaşıtları ile Dünya sorunlarını değerlendirdikleri ve kendi ülkeleri için çözümler aradıkları, karşılıklı fikir alış verişlerinin yapıldığı verimli bir çalışmaya imza attılar.

Ülkemizi yurt dışında başarı ile temsil eden öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
altın  baş
altın baş - 7 ay Önce

Hollandaya bu proje kapsamında Altınyıldız Koleji 2 kez gitti.Proje için öğrenciler para veriyor katılıyor. Temsil etme filan yok.Cumhuriyet Ortaokulu da ,Tahrandaki okulda para verirse katılıyor.Bu gurubun başındaki öğretmen Altınyıldızda iken öğrendiği projeyi yapmış oldu.Yeni etkinlikler bulsa idi daha iyi olurdu vesselam.Altınyıldız number one.