Nevşehir Doğa Koleji 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü mesajı yayınladı

Nevşehir Doğa Koleji 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü vesilesiyle yaptığı açıklamada; ‘’Zor şartlar altında kamuoyunu bilgilendirmek için çalışan gazeteciler,

Nevşehir Doğa Koleji 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü mesajı yayınladı
banner230

Nevşehir Doğa Koleji 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü vesilesiyle yaptığı açıklamada; ‘’Zor şartlar altında kamuoyunu bilgilendirmek için çalışan gazeteciler, mesai mefhumu gözetmeden kutsal bir görevi yerine getiriyor. Dünya ve ülke gündemine ait gelişmeleri sıcağı sıcağına kamuoyuna aktararak toplumun haber alma ve bilgilendirme ihtiyacını karşılayan gazetecilik mesleği; sorumluluk, fedakarlık ve vicdan gerektiren, zor fakat onurlu mesleklerden birisidir. Günümüzde basın, gazetecilik, televizyonculuk, radyo yayıncılığı, internet haberciliği önemli gelişmeler kaydetmiştir. Demokrasinin temel taşlarından biri olan basın; düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak, milletin gözü kulağı olmuştur.

Bu vesileyle başta okulumuz bünyesinde basın yayın faaliyetini layıkıyla ve severek icra eden mesai arkadaşlarımızın yanı sıra ilimizdeki yerel basın çalışanlarının ve ülkemizde bu kutsal görevi yerine getiren bütün gazetecilerimizin ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, mesleki yaşantılarında kendilerine başarılar ve kolaylıklar dileriz.’’ dedi.
 

YORUM EKLE