Nevşehir'de Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi Yapıldı

“Sağlıkta Kalitenin Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesine Dair Yönetmelik” kapsamında Ürgüp Devlet Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Özel Versa Hastanesi, Özel Kapadokya Hastanesi'nde kalite değerlendirmesi yapılmıştır.

Nevşehir 26.11.2019, 16:33
Nevşehir'de Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi Yapıldı
banner230

Hasta ve çalışan güvenliği ile hasta ve çalışan memnuniyetinin sağlanmasını esas alan Sağlıkta Kalite Standartları ile bu standartların uygulanmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen “Sağlıkta Kalitenin Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesine Dair Yönetmelik” kapsamında Ürgüp Devlet Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Özel Versa Hastanesi, Özel Kapadokya Hastanesi'nde kalite değerlendirmesi yapılmıştır.

Türkiye Sağlıkta Kalite Sistemi kapsamında ilimizde 2019 yılı Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Bakanlık Değerlendiricileri tarafından İl Sağlık Müdürlüğü Kalite Koordinatörü Ayşegül İnan Ceviz'in katılımı ile 18.11.2019-22.11.2019 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Her yıl gerçekleştirilen sağlıkta kalite değerlendirmeleri sağlık kuruluşlarımızda hasta ve çalışan güvenliği ile kalite kültürünün geliştirilmesi ve sağlıkta kaliteye ilişkin Bakanlık hedeflerinin sürdürülebilirliğinin sağlanması adına çok önemli bir yere sahiptir.

İlimizdeki Hastanelerde değerlendirmelerde hasta ve çalışan güvenliği standartları başta olmak üzere sağlık hizmeti sunum kalitesi standartları yerinde görülerek değerlendirilmiştir. Hastane Yönetimi ve çalışanlarımızın ekip ruhuyla, büyük özveriyle katkı sağladıkları kalite çalışmaları yerinde değerlendirmesi başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Hastanelerimizde sağlık hizmetlerini, kalite standartları çerçevesinde ve özenle sunan tüm yönetici ve çalışanlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@