02 Eylül 2016 Cuma 03:23
Nevşehir'de Devlet Memurluğundan Çıkarılan Sağlık Personelleri
banner230

KHK ile terör örgütlerine veya devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan çok sayıda kişi kamudaki görevlerinden çıkarıldı.

MUHARREM U. - TETİK TABİP - NEVŞEHİR/ACIGÖL
FARUK K. - İMAM-HATİP - NEVŞEHİR / KOZAKLI
ERTAŞ Ç. - SEF - NEVŞEHİR/MERKEZ
GÖKHAN Y. - TABİP - NEVŞEHİR/MERKEZ
HARUN Ç. - SAĞLIK MEMURU - NEVŞEHİR/MERKEZ
HAŞAN K. - SAĞLIK MEMURU - NEVŞEHİR/MERKEZ
HAVVA D. - HEMŞİRE - NEVŞEHİR/MERKEZ
İBRAHİM A. - SAĞLIK MEMURU - NEVŞEHİR/MERKEZ
KANİ P. - SAĞLIK MEMURU - NEVŞEHİR/MERKEZ
MAHMUT Ş. - SAĞLIK MEMURU - NEVŞEHİR/MERKEZ
ŞENER Ç. - SAĞLIK MEMURU - NEVŞEHİR/MERKEZ
ŞENGÜL K. - HEMŞİRE - NEVŞEHİR/MERKEZ
TURAN D. - SAĞLIK MEMURU - NEVŞEHİR/MERKEZ
LEVENT B. - SAĞLIK MEMURU - NEVŞEHİR/ÜRGÜP
NAMIK O. - BİYOLOG - NEVŞEHİR/ÜRGÜP
ÜMMÜGÜLSÜM G. - SAĞLIK MEMURU - NEVŞEHİR/ÜRGÜP

"Bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemeyecekler"

Bu kişilerin, birinci fıkra gereğince kamu görevinden, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden, Jandarma Genel Komutanlığı'ndan ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan çıkarılan kişilerin, mahkumiyet kararı aranmaksızın, rütbe ve/veya memuriyetleri alındığı ve bu kişilerin görev yaptıkları teşkilata yeniden kabul edilmeyecekleri, bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemeyecekleri, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemeyecekleri, bunların uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, yönetim kurulu, denetim kurulu, tasfiye kurulu üyeliği ve sair görevleri de sona ermiş sayılacağı bildirildi.
Bunların silah ruhsatları, gemi adamlığına ilişkin belgelerinin ve pilot lisanslarının iptal edileceği ve bu kişilerin oturdukları kamu konutlarından veya vakıf lojmanlarından 15 gün içinde tahliye edileceği belirtildi. 
Bu kişiler özel güvenlik şirketlerinin kurucusu, ortağı ve çalışanı olamayacak, bu kişiler hakkında ilgili bakanlık ve kurumlarca ilgili pasaport birimine derhal bildirimde bulunulacak. Bu bildirim üzerine ilgili pasaport birimlerince pasaportlar iptal edilecek. 
Kamu görevinden çıkarılanlar, varsa uhdelerinde taşımış oldukları büyükelçi, vali gibi unvanları ve müsteşar, kaymakam ve benzeri meslek adlarını ve sıfatlarını kullanamazlar ve bu unvan, sıfat ve meslek adlarına bağlı olarak sağlanan haklardan yararlanamayacak. 

Son Güncelleme: 02.09.2016 13:25
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.